تاریخ انتشار: ۱۰ شهر ۱۳۹۴
باز شدن دروازه های اقتصادی ایران;

شرکت “فلای دبی” نیز هفت پرواز جدید دوطرفه به ایران دارد و توافق نامه در ماه ژانویه میان ایران و امارات به امضا رسیده بود. علاوه بر آن گروه هتل های جمیرا دبی نیز هتل فوق العاده لوکس برج العرب نیز متعلق به آن است درصدد سرمایه گذرای در ایران است. هم چنین مقام های از “دی پی ورلد” یکی از بزرگتری شرکت های اپراتور کانتینر در جهان نیز بنارد ایران را ارزیابی کرده تا بتواند از آن برای انتقال سریع تر کالا میان چین و اروپا استفاده کرد.

روزنامه امریکایی “وال استریت ژورنال” با انتشار گزارشی مشروح به فراهم شدن زمینه سرمایه گذاری شرکت های عربی کشورهای حوزه خلیج فارس در ایران پس از توافق هسته ای اشاره کرده است.

به گزارش “گذار”، روزنامه “وال استریت ژورنال” با اشاره به اشتیاق سرمایه گذاران کشورهای عربی برای ورود به بازار ایران می نویسد:”ده سال پیش شرکت “راک سرامیک” امارات سرمایه ای ۴۰ میلیون دلاری برای تاسیس شرکت در ایران هزینه کرد. از آن زمان اما این شرکت ضرر و زیان هایی میلیون دلاری را برای سرمایه گذاری در ایران متحمل شده بود و مجبور به اخراج صدها تن از کارکنان خود و خاموش کردن کوره هایش شد.

 

تابستان امسال اما اعلام خبر توافق هسته ای ایران با قدرت های خارجی از جمله امریکا جهان را لرزاند. در حال حاضر به لغو تحریم های وضع شده علیه ایران مقام های سرامیک راک امیدوارنند بتوانند تولید سرامیک های آشپزخانه و حمام را افزایش داده و در ایران و مناطق گسترده تری به فروش رسانند. “عبدالله مسعد” مدیر اجرایی سرامیک راک می گوید:”ما در وضعیت سرمایه گذاری بیماری به سر می بردیم.”

وال استریت ژورنال اشاره می کند که این شرکت از معدود شرکت های عربی است که پس از لغو تحریم ها در حالی که ایران با کشورهای عربی همسایه چندان گرم نیست نیز از فرصت ایجاد شده  در ایران برای سرمایه گذاری سود خواهد برد.

این روزنامه اشاره می کند که گرچه اختلافاتی میان ایران و کشورهای عربی به خصوص عربستان سعودی در مورد بحران های منطقه ای به خصوص یمن و سوریه وجود دارد با این حال، دیگر کشورهای عربی نیز به تدریج برای سرمایه گذاری در ایران از خود میل و اشتیاق نشان می دهند.

این روزنامه امریکایی می نویسد:”در این میان شرکت هواپیمایی “اتحاد  ایرویز” پروازهای تجاری خود به تهران را آغاز کرده است. شرکت “فلای دبی” نیز هفت پرواز جدید دوطرفه به ایران دارد و توافق نامه در ماه ژانویه میان ایران و امارات به امضا رسیده بود. علاوه بر آن گروه هتل های جمیرا دبی نیز هتل فوق العاده لوکس برج العرب نیز متعلق به آن است درصدد سرمایه گذرای در ایران است. هم چنین مقام های از “دی پی ورلد” یکی از بزرگتری شرکت های اپراتور کانتینر در جهان نیز بنارد ایران را ارزیابی کرده تا بتواند از آن برای انتقال سریع تر کالا میان چین و اروپا استفاده کرد.”

در این باره سلطان “احمد بن سلیمان” رییس شرکت “دی پی ورلد” می گوید:”من سیاستمدار نیستم من یک تاجر هستم. من به دنبال یافتن فرصت ها برای جلب مشتریان بیش تر هستم.”

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس