تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] معاون توسعه و روستایی ریاست جمهوری نبود اشتغال و درآمد کم را دو مشکل اصلی روستاییان عنوان کرد. به گزارش ایسنا، ابوالفضل رضوی صبح امروز در نشست ارزیابی طرح همیار توسعه روستایی با بیان اینکه عمده مشکلات در روستاها درآمد پایین و نبود اشتغال است، گفت: ۳۸ هزار روستا در کشور داریم که کمترین […]

[ad_1]

معاون توسعه و روستایی ریاست جمهوری نبود اشتغال و درآمد کم را دو مشکل اصلی روستاییان عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، ابوالفضل رضوی صبح امروز در نشست ارزیابی طرح همیار توسعه روستایی با بیان اینکه عمده مشکلات در روستاها درآمد پایین و نبود اشتغال است، گفت: ۳۸ هزار روستا در کشور داریم که کمترین درآمد متعلق به روستاهای سیستان و بلوچستان است و این در حالی است که برخی روستاها به دلیل موقعیت زمین و ملک وضعیت مناسب‌تری دارند.

وی با بیان اینکه در برخی روستاها زمین و ملک به کالای تجاری بدل شده است، گفت: درآمد این روستاها که عمدتا در  استان‌هایی همچون تهران، البرز، گیلان، مازنداران و … هستند بسیار زیاد است.

وی با بیان اینکه باید با کمک شما همیاران و ما مسئولان وضعیت زندگی در روستاها را بهبود دهیم، گفت: دولت به روستاییان مرزی وام با کارمزد صفر درصد و به مابقی ساکنان روستا وام با کارمزد ۳ درصد می‌دهد ، اما اگر بتوانیم کار مشارکت اقتصادی با روستاییان را شروع کنیم قطعا  قدم بزرگی در زمینه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و …برداشتیم.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری با بیان اینکه این کار سخت است اما شدنی است، گفت: صنایع دستی ایران، چین و هند می‌تواند به ابرقدرت بدل شود و این در حالیست که باید به توانایی زنان در روستاها توجه کنیم و جالب است بدانید که در یک روستایی در چهار محال و بختیاری تعدادی زن با حضور در تهران عروسک‌های خود را به مبلغ پنج میلیون تومان به فروش رساندند واین در حالیست که به نظرم شعار هر روستا یک محصول شعار خوبی برای ایران نیست. چرا که محدود کردن هر روستا به یک محصول به معنای محدود کردن استعدادها است.

وی خطاب به همیاران گفت: شناسایی تاریخ روستا، ارتباط با بزرگان و تحصیل کرده‌ها، شناسایی سرمایه‌های فیزیکی و انسانی روستاها و همچنین شناسایی منابع تولید ثروت در روستاها می‌تواند شاخص زندگی در روستاها را بهبود یابد و این با کمک شما میسر خواهد بود.

نتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس