تاریخ انتشار: ۲۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس‌ جمهور از آغاز عملیات اجرایی ۳۶ طرح و پروژه با اعتبار بیش از ۲ هزار میلیارد تومان برای رونق و آبادانی استان کهگیلویه و بویر احمد خبر داد و گفت: بسیاری از طرح‌های توسعه‌ای این استان برای اولین بار در کشور اجرایی و عملیاتی خواهد شد. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از […]

[ad_1]


رئیس‌ جمهور از آغاز عملیات اجرایی ۳۶ طرح و پروژه با اعتبار بیش از ۲ هزار میلیارد تومان برای رونق و آبادانی استان کهگیلویه و بویر احمد خبر داد و گفت: بسیاری از طرح‌های توسعه‌ای این استان برای اولین بار در کشور اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی روز دوشنبه در نشستی با خبرنگاران استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به استعداد بالای این استان از لحاظ طبیعت و منابع آبی، اظهار داشت: در این استان با مشکل بهره‌برداری از آب روبرو مواجه هستیم که باید در این زمینه برنامه‌ریزی شود، در همین راستا سد تنگه‌سرخ و طرح‌های آبرسانی از جمله طرح کشت گلخانه‌ای، آبیاری قطره‌ای مدرن و با بهره‌وری بالا و همچنین پروژه‌های پرورش ماهی و آبزیان، بخش بزرگی از این نیازمندی را حل می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه گردشگری و توسعه کشاورزی می‌تواند، مسأله اشتغال این استان را حل کند، ادامه داد: این استان با پتانسیل و استعداد زیاد در زمینه گردشگری، می‌تواند برای استان‌های همجوار ایران و کشورهای همسایه تبدیل به یک جاذبه خوب شود.

رئیس‌ جمهور افتتاح ۲۳۱ طرح و همچنین کلنگ‌زنی ۲۳۶ پروژه را به معنای استعداد و پتانسیل خوب این استان دانست که موجب شکوفایی و توسعه برای مردم غیور و بلندآوازه کهگیلویه و بویر احمد خواهد شد.

روحانی درباره برنامه‌های دولت برای برون‌رفت از مشکل بیکاری استان، اظهار داشت: برای اشتغال‌زایی راهی جز رونق اقتصادی و تولید نداریم که پیش‌تر راه‌حل استخدام دولتی بود، اما الان باید نظام اداری چابک‌تر شود.

رئیس‌ جمهور با اشاره به درآمدهای بسیار بالا در زمینه فناوری‌های نوین، گفت: در حال حاضر شمار زیادی از شرکتهای دانش بنیان با معافیت مالیاتی و دریافت وام از صندوق نوآوری در حال فعالیت هستند که در طول ۳ سال گذشته نیز ۲۵۰ نفر از شخصیت‌های فعال علمی ایران در خارج از کشور به کشور بازگشته و عمدتاً در همین شرکت‌های دانش بنیان مشغول فعالیت هستند.

روحانی ادامه داد: در این شرکتها درآمد بالا و متناسب با تحصیلات دانشجویان فراهم است که باید همه توان خود را برای اشتغال جوانان بویژه در مناطق بحرانی بکار بگیریم.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس