تاریخ انتشار: ۰۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] خبرگزاری روسی اسپوتنیک گزارش داد: احمد داوود اوغلو نخست وزیر سابق ترکیه گفته است دستور سرنگونی هواپیمای روسی سوخو۲۴ را او صادر کرده بود. به گزارش ایرنا، اسپوتنیک به نقل از نشریه Hurriyet Daily News، داوود اوغلو گفت: طبق مقررات کشور ما، نخست وزیر دستورالعمل کتبی برخورد نظامی را به ستاد مشترک ارتش ابلاغ […]

[ad_1]

خبرگزاری روسی اسپوتنیک گزارش داد: احمد داوود اوغلو نخست وزیر سابق ترکیه گفته است دستور سرنگونی هواپیمای روسی سوخو۲۴ را او صادر کرده بود.

به گزارش ایرنا، اسپوتنیک به نقل از نشریه Hurriyet Daily News، داوود اوغلو گفت: طبق مقررات کشور ما، نخست وزیر دستورالعمل کتبی برخورد نظامی را به ستاد مشترک ارتش ابلاغ می کند که بر این اساس، من روز ۱۰ اکتبر چنین دستوری را صادر کردم.

۲۴ نوامبر ۲۰۱۵ دو جنگنده گشت زن اف ۱۶ نیروی هوایی ترکیه که معتقد بودند جنگنده روسی قصد حمله به مواضع ترکمن های سوریه را دارد، آن را مورد هدف قرار دادند.

بنابر اعلام ارتش ترکیه این جنگنده که در منطقه جبل الزاویه سقوط کرد قبل از هدف قرار گرفتن ده بار اخطار دریافت کرده بود که البته به گفته کنستانتین موراختین، یکی از خلبانانی که نجات یافته بود این جنگنده هیچ اخطاری دریافت نکرد.

ترکیه می گفت که این جنگنده وارد حریم هوایی کشورش شده است و روسیه نیز در پاسخ می گفت که جنگنده اش وارد حریم هوایی ترکیه نشده است.

دو خلبان این جنگنده قبل از اصابت موشک موفق به خروج از هواپیما شدند. یکی از این خلبان ها توسط تیمی از نیروهای ویژه حزب الله لبنان و کماندوهای ارتش سوریه، نجات پیدا کردند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس