تاریخ انتشار: ۰۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] مقاطعه کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا و یکی از همکارانش سخت افزاری را طراحی کرده‌اند که صاحبان تلفن‌های همراه را در صورت وقوع جاسوسی دیجیتال و سیگنال‌های پارازیتی، مطلع می‌کند. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، این سخت افزار که به “موتور هشدار درونی” معروف است، از سوی ادوارد اسنودن، […]

[ad_1]

مقاطعه کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا و یکی از همکارانش سخت افزاری را طراحی کرده‌اند که صاحبان تلفن‌های همراه را در صورت وقوع جاسوسی دیجیتال و سیگنال‌های پارازیتی، مطلع می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، این سخت افزار که به “موتور هشدار درونی” معروف است، از سوی ادوارد اسنودن، مقاطعه کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا و یکی از همکارانش برای آیفون ۶ طراحی شده و به کنترل سیگنال‌های الکترونیکی ارسالی به آنتن‌های داخلی می‌پردازد.

اسنودن و اندرو هوآنگ، هکر سخت افزار این وسیله را از طریق ویدیو کنفرانس به حضار در آزمایشگاه ام.آی.تی در ماساچوست نشان دادند.

این وسیله با یک صفحه کوچک تک رنگ و سیم‌های ریز به جای سیم‌کارت آیفون وصل می‌شود و مدار تلفن همراه را تحت کنترل دارد و اگر سینگنالی برای جاسوسی ارسال شود، به صاحب آن هشدار می‌دهد.

هدف از طراحی این سخت افزار مطلع کردن دارندگان تلفن‌های آیفون نسبت به جاسوسی و شنود مکالماتشان است.

اسنودن که از طریق ویدئوکنفرانس در نشست دانشگاه ام.آی.تی حضور داشت، گفت: خبر خوب این است که با استفاده از این سخت افزار می‌توان جلوی بسیاری از جاسوسی‌ها را از مکالمات تلفنی صاحبان آیفون‌ها گرفت.

اسنودن و همکارش قصد دارند تا این سخت افزار را به روزنامه‌نگاران و اتاق‌های خبر ارائه کنند. در حالت عادی حتی اگر تلفن شما در حالت “پرواز” باشد، باز هم می‌توان با استفاده از ویروس یا بدافزار آن را هک کرد اما این سخت افزار جدید این مساله را نیز حل کرده است.

مقاطعه کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا به اتهام افشای اسناد محرمانه دولتی، در روسیه پناهنده شده است.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس