تاریخ انتشار: ۰۸ فرو ۱۳۹۵

اسناد به دست آمده از شهر آزاد شده “شدادی” نشان می‌دهد داعش در ژانویه ۲۰۱۶ نیز نفت فروخته است.

به گزارش “گذارنیوز” به نقل از راشا تودی؛ شبکه روسی راشاتودی با انتشار اسنادی که در جریان پیشروی نیروهای کرد سوریه در مناطق تحت اشغال داعش به دست آمده است، اعلام کرد  بارنامه های فروش نفت که تروریست ها در شهر آزاد شده شدادی جا گذاشتند، نشان می دهد داعش در ژانویه ۲۰۱۶ همچنان نفت فروخته است.
این شبکه در ادامه افزوده است:  نیروهای کُرد حین هجوم به شهر شدادی در استان حسکه واقع در شمال سوریه، به اسنادی که در برگیرنده اطلاعات مهمی است، دست یافتند و در اختیار خبرنگاران روسیه بازدیدکننده از منطقه قرار دادند.
نیروهای کُرد همچنین در جریان عملیات آزاد سازی شهر شدادی، تعدادی شبه نظامیان اعزامی از ترکیه، عربستان و برخی کشور های دیگر را به اسارت گرفته و از آنها اطلاعاتی در باره همکاری داعش با طرف هایی در ترکیه به دست آوردند.
بنا به این گزارش، یک شبه نظامی اهل ترکیه گفته که بیشتر افراد مسلح بدون هیچ مانعی از طریق ترکیه وارد سوریه می شوند و فرمانده گروه ما گفت اگر زخمی یا محاصره شدم باید بازگردم.
کُردها همچنین گذرنامه های ضبط شده شبه نظامیان از کشورهای مختلف با مهر ورود به ترکیه را در اختیار خبرنگاران قرار دادند که تعدادی از این گذرنامه های روسی برای مردان و زنان و بیشتر به نام افراد مقیم داغستان، ولگاگراد و بعضی مناطق دیگر روسیه صادر شده است.
بنا به گزارش راشا تودی، بارنامه های استخراج نفت که تروریست ها در شهر شدادی جا گذاشتند. مهر داعش دیده می شود.
شبه نظامی عضو داعش که خود را شهروند ترکیه معرفی می کند، اظهار کرده است که حجم فروش نفت داعش به خریداران ترکیه ای به قدری زیاد است که نمی تواند پنهان بماند.
در فهرست انتشار یافته از سوی راشاد تودی، اسامی رانندگان و کامیون های حمل کننده نفت از اراضی تحت کنترل داعش دیده می شود.
اسناد فروش نفت داعش در ژانویه 2016+ تصاویر
بنا به این گزارش، اسناد استخراج و صادرات نفت داعش نشانه دامنه بسیار گسترده و مدیریت سازمان یافته کار است که می توان به فرم های پر شده اداره نفت و گاز در وزارت موسوم به منابع طبیعی این گروه تروریستی در باره بارگیری تانکرها حتی در ماه ژانویه ۲۰۱۶ دید.
بر اساس این فرم ها، رانندگان تانکرها در ماه ژانویه نفت را به قیمت ۱۲ تا ۲۶ دلار در ازای هر بشکه دریافت کردند و بارگیری از میدان نفتی کبیبه در شمال شرق شدادی و برخی میادین دیگر نفتی تحت کنترل داعش انجام شده است.
براساس این اسناد، تنها در یکی از این میدان ها طی چند روز در ماه ژانویه محموله نفتی نفت به ارزش پنج هزار دلار فروخته شد.
همچنین در یک سند دیگر نامه ای رسمی در باره استخدام دو مهندس جدید در اداره نفت و گاز داعش در البرکه دیده می شود که وظایف تخصصی آنان به طور مفصل ترمیم تجهیزات نفتی آسیب دیده بر اثر حملات هوایی و کشیدن خط لوله های جدید اعلام شده است.
اسناد فروش نفت داعش در ژانویه 2016+ تصاویر
به گزارش راشا تودی، اسناد به دست آمده نشان می دهد که مدیریت اداره امور نفت و گاز داعش در منطقه البرکه بر پنج سردسته و ۱۲ عضو دیگر این گروه است.
رسانه های روسی پیش از این اسناد دیگری در برگیرنده اطلاعات و مدارک مرتبط با فروش نفت سوریه توسط داعش را منتشر کرده بودند.
ترکیه بارها اعلام کرده است که ارتباطی بین این کشور و داعش در زمینه تجارت نفتی وجود ندارد و ادعاهای مطرح شده نادرست می باشد.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس