تاریخ انتشار: ۰۱ آبا ۱۳۹۴
گزارش وال استریت ژورنال از نگرانی اوباما در مورد حمله رزیم صهیونیستی به تهران:

کاخ سفید زمانی که به فعالیت هوایی اسرائیل بر فراز ایران پی برد خشمگین شد. آمریکا یک فروند ناو هواپیمابر را به خاورمیانه (غرب آسیا) اعزام کرد و هواپیماهای تهاجمی خود را به صورت احتیاطی آماده کرد.

به گزارش “گذارخبر” آمریکا پایگاههای نظامی و ارتباطات مخفی اسرائیل را در سال ۲۰۱۲ به دقت زیر نظر داشت.

به نوشته وال استریت ژورنال ، آمریکا نگران بود اسرائیل در حال برنامه ریزی برای حمله به سایت هسته ای فردو در ایران باشد. این خبر نشان می دهد اسرائیل و آمریکا دو متحد دیرینه هستند که به طور فزاینده ای به یکدیگر سوء ظن داشتند و اسرار و فعالیت های خود را از هم پنهان نگه می داشتند.

یک مقام ارشد آمریکا به وال استریت ژورنال گفت کاخ سفید زمانی که به فعالیت هوایی اسرائیل بر فراز ایران پی برد خشمگین شد. آمریکا یک فروند ناو هواپیمابر را به خاورمیانه (غرب آسیا) اعزام کرد و هواپیماهای تهاجمی خود را به صورت احتیاطی آماده کرد.

وال استریت ژورنال نوشت زمانی که دولت اوباما مذاکرات پنهانی خود با ایران را در عمان برگزار می کرد، نهادهای اطلاعاتی آمریکا ارتباطهای اسرائیل را زیر نظر داشتند تا اطمینان حاصل شود تل آویو از این دیدارها مطلع نخواهد شد.

با این حال، یاکوف امیدرور مشاور وقت امنیت ملی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل سپتامبر دو هزار و سیزده در زمان دیدار از کاخ سفید به سوزان رایس همتای آمریکایی خود گفت اسرائیل هواپیماهای دولتی و بدون نشانه آمریکا را در مسقط – محل برگزاری این مذاکرات مخفی – شناسایی کرده است.

رایس در کاخ سفید با امیدرور تماس گرفته بود تا به وی اطلاع دهد باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در آن زمان گفتگویی تاریخی با حسن روحانی همتای ایرانی خود برگزار کرده است.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس