تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۴

اظهار نظر وزیر امور خارجه سوئد درباره واکنش نیروهای امنیتی اسرائیل به حملات فلسطینیها، تبدیل به تنشی سیاسی بین دو کشور شده است. دولت اسرائیل گفته است که به وزیر امور خارجه سوئد اجازه ورود به اسرائیل را نخواهد داد.

به گزارش “گذارخبر”  وزارت خارجه اسرائیل، سفیر سوئد در این کشور را فراخواند و خواهان توضیح او درباره این اظهارات شد. وزیر امور خارجه سوئد حدود یک ماه قبل ضمن محکوم کردن حملات فلسطینیها با چاقو خواهان بررسی واکنش اسرائیلیها شده بود و این واکنشها را «نامتناسب» خوانده بود.

مارگوت والستروم، وزیر امور خارجه سوئد می گوید: «سازمانها و گروه های حقوق بشری و کارشناسان حقوقی نگرانی مشابهی را ابراز کرده اند. این بسیار مهم است که همه تحقیقات درباره این کشته ها از طریق مجاری قابل اعتماد صورت بگیرد تا وضعیت روشن شود و افراد مسئول شناخته بشوند.»

در جریان خشونتهای چند ماه اخیر در اسرائیل و در سرزمینهای فلسطینی تحت اشغال اسرائیل دست کم ۱۴۱ فلسطینی کشته شده اند که به گفته مقامهای اسرائیلی حدود دو سوم آنها مهاجمانی بودند که قصد داشتند به اسرائیلی ها آسیب بزنند. در همین مدت حدود بیست اسرائیلی هم کشته شده اند.

سوئد در سال ۲۰۱۴ میلادی فلسطین را به عنوان کشوری مستقل به رسمیت شناخت.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس