تاریخ انتشار: ۰۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] اسلواکی در حال حاضر ریاست این سازمان را بر عهده دارد و پس از آن یعنی نیم سال ابتدایی ۲۰۱۷، مالتا عهده‌دار این سمت خواهد شد. ۲۸ عضو اتحادیه اروپا اعلام کردند که استونی در پی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ریاست گردشی این اتحادیه را در نیمه دوم ۲۰۱۷ بر عهده گرفته و […]

[ad_1]

اسلواکی در حال حاضر ریاست این سازمان را بر عهده دارد و پس از آن یعنی نیم سال ابتدایی ۲۰۱۷، مالتا عهده‌دار این سمت خواهد شد.

۲۸ عضو اتحادیه اروپا اعلام کردند که استونی در پی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ریاست گردشی این اتحادیه را در نیمه دوم ۲۰۱۷ بر عهده گرفته و جایگزین بریتانیا می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از اعلام نتایج رفراندوم بریگزیت، ترزا می، نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که کشورش طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پیش نمی‌رود و مسئولیت شش‌ماهه ریاست اتحادیه اروپا را قبول نخواهد کرد.

دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا هفته پیش اعلام کرد که سفرای ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا، به یک توافق گسترده دست‌یافته‌اند که طی آن به مدت شش‌ماه قرار است که استونی، به جای انگلیس مسئولیت ریاست اتحادیه اروپا را عهده‌دار شود و بر اساس بیانیه‌ای که دیروز منتشر شد این تصمیم رسمی اعلام شده است.

 اسلواکی در حال حاضر ریاست این سازمان را بر عهده دارد و پس از آن یعنی نیم سال ابتدایی ۲۰۱۷، مالتا عهده‌دار این سمت خواهد شد.

در بیانیه اتحادیه اروپا همچنین آمده است کرواسی که در سال ۲۰۱۳ به اتحادیه اروپا پیوست، در نیمسال نخست سال ۲۰۲۰ ریاست این اتحادیه را بر عهده خواهد گرفت.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس