تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۴

استقلال تهران به صدرجدول رسید. از هفته شانزدهم لیگ برتر و در ورزشگاه آزادی تیم های استقلال و سیاه جامگان رو در روی یکدیگر قرار گرفتند و تیم آبی پوش تهرانی موفق شد پیروزشود. شاگردان پرویز مظلومی این دیدار را با نتیجه ۳-۱ برنده شدند و به صدرجدول رسیدند. استقلال برای صدرنشینی به یک گل بیشتر نیاز داشت و البته یک گل مشکوک هم دریافت کرد که به خاطر همین یک گل فعلا تیم دوم باقی بماند.

به گزارش “گذارخبر”  استقلال تهران به صدرجدول رسید. از هفته شانزدهم لیگ برتر و در ورزشگاه آزادی تیم های استقلال و سیاه جامگان رو در روی یکدیگر قرار گرفتند و تیم آبی پوش تهرانی موفق شد پیروزشود. شاگردان پرویز مظلومی این دیدار را با نتیجه ۳-۱ برنده شدند و به صدرجدول رسیدند. استقلال برای صدرنشینی به یک گل بیشتر نیاز داشت و البته یک گل مشکوک هم دریافت کرد که به خاطر همین یک گل فعلا تیم دوم باقی بماند.

داور: بیژن حیدری کمک ها:علیرضا ایلدروم و منصوری داور چهارم موعود بنیادی فر
ناظر: عنایت
استقلال:
وحید طالب لو، هرائل مگویان،امین حاج محمدی، میلاد فخرالدینی، میثم مجیدی(نور افکن ۷۷)، روزبه چشمی، امید ابراهیمی، جابر انصاری، محسن کریمی(پروپچیچ ۸۵)، آرش برهانی(فرشید اسماعیلی ۸۱) و سجاد شهباززاده
سرمربی:پرویز مظلومی
سیاه جامگان:
محمدحسین عین افشار، کورده، میثم حسینی، کیل کنیا، احمد کامدار، امیرحسین صدقی، علیرضا نقی زاده، سالار افراسیابی، رضا عنایتی، ایمان موسوی(مهدی مناری زاده ۵۷) و آلاجی سوسه
سرمربی: فرهاد کاظمی
اخطار
سالار افراسیابی(۴۹) – عنایتی (۵۳) – احمد امیرکامدار (۷۱)  از سیاه جامگان
میلاد فخرالدینی(۷۰) از استقلال
شرح گل ها:
اسقلال(۱_۰): حرکت زیبا و دیدنی شهباز زاده در کنار خط عرضی در محوطه جریمه و پاس به عقب او را عین افشار ناقص دفع کرد و محسن کریمی با تیزهوشی از این فرصت استفاده کرد و‌توپ را وارد دروازه حریف کرد.
استقلال(۲_۰): در یک ضد حمله همکاری تیمی زیبا آبی پوشان منجر به ایجاد موقعیت شوت زنی بازیکن استقلال شد که ضربه بازیکن استقلال به تیر افقی دروازه برخورد کرد توپ برگشتی به میثم مجیدی رسید و‌پاس این بازیکن به شهباز زاده رسید و‌ او با پای چپ توپ را تبدیل به گل کرد.
۲ ـ ۱ (سیاه‌جامگان): رضا عنایتی در حالتی نامتعادل از روی خط شش قدم توپی را به سمت دروازه استقلال زد که وحید طالب‌لو این ضربه را در مرز عبور کامل از خط مهار کرد. با این حال این ضربه به تشخیص کمک داور گل اعلام شد تا جو ورزشگاه جنجالی و متشنج شود.
۳ ـ ۱ (استقلال): شوت محکم سجاد شهباززاده از پشت محوطه جریمه و دفع ناقص عین‌افشار با استارت سریع آرش برهانی، او را در موقعیت تک به تک با گلر سیاه جامگان قرار داد تا گل سوم آبی‌پوشان با نوک پای او به ثمر برسد.
شرح بازی:
استقلالی ها در نیمه اول با زدن دو گل برتری خود را نسبت به حریف نشان دادند و آبی ها دست پر به رختکن رفتند ولی سیاه جامگان نیمه دوم را بهتر شروع کرد حتی آن ها به گل نیز رسیدند که البته گل عنایتی مشکوک بود. رفته رفته استقلالی ها بهتر شدند و توانستند یک گل بزنند که بعد از گلشان بازی پایاپای پیش رفت و در نهایت با پیروزی پر گل استقلال به پایان رسید.
بهترین بازیکن:
سجاد شهباززاده، مهاجم استقلال هم گل زد هم روی دو گل دیگر تیمش نقش اصلی را ایفا کرد تا بهترین بازیکن استقلال  لقب بگیرد، درست مثل دو بازی گذشته این تیم که ستاره بی‌چون و چرای آبی‌ها کسی نبود جز سجاد.
اتفاق ویژه:
رضا عنایتی اتفاق ویژه بازی را رقم زد، جایی که تک گل سیاه جامگان را به صورت مشکوکی وارد دروازه وحید طالب‌لو کرد تا همین اتفاق صدرنشینی استقلال را از بین ببرد. چه بسا اگر گل مشکوک عنایتی نبود استقلال با اختلاف ۳ گل می‌برد و جای استقلال‌خوزستان را در جدول می‌گرفت تا یکه تاز لیگ‌برتر لقب بگیرد.
دقایق حساس:
دقیقه ۱: محسن کریمی در موقعیتی عالی اقدام به دریبل دروازه بان کرد که با بی‌دقتی در روی خط شش قدم توپ را به اوت زد و آه از نهاد آبی ها برخاست.
دقیقه ۵: ارسال امید ابراهیمی ار جناح چپ سیاه جامگان و ضربه سر خطرناک میثم مجیدی از بالای دروازه تیم فوتبال سیاه جامگان مشهد با اختلاف کمی به خارج رفت.
دقیقه ۱۷: ضربه سر دیدنی جابر انصاری روی ارسال خوب از راست  که به شکل زیبایی نواخته شد با بدشانسی آبی ها به خارج از دروازه رفت.
دقیقه ۲۳: همکاری دیدنی سه بازیکن استقلال منجر به ایجاد موقعیت برای استقلال شد که در شلوغی محوطه جریمه مدافعان سیاه جامگان توپ را از محوطه خطر دور کردند.
دقیقه ۲۳: تکل عنایتی روی فخرالدینی را داور خطا گرفت و منجر به ضربه کاشته برای استقلالی ها شد که ضربه میثم مجیدی به دیواره دفاعی برخورد کرد.
دقیقه ۲۸: ارسال تماشایی آرش برهانی و ضربه سر جابر انصاری از پشت محوطه ۶ قدم به بیرون رفت.
دقیقه۳۰: خطای امید ابراهیمی روی نقی زاده باعث سرنگونی این بازیکن شد‌.
دقیقه ۳۳: حرکت فخرالدینی از سمت راست استقلال را صاحب ضربه کرنر کرد انصاری ضربه را از نقطه کرنر فرستاد که با ضربه حاج محمدی روبرو شد که البته بی حاصل بود.
دقیقه ۳۷: ضربه کرنر کامدار را مدافعان استقلال از محوطه جریمه دور کردند.
دقیقه۳۸: ضربه سر جابر انصاری از کنار دروازه بیرون رفت.
دقیقه ۴۹: برخورد آرنج سالار افراسیابی به برهانی باعث شد داور به او کارت زرد نشان دهد.
دقیقه ۵۳: داور به دلیل تمارض به عنایتی کارت زرد نشان داد.
دقیقه ۵۵: ضربه سر امید ابراهیمی را عین افشار به زیبایی دفع کرد.
دقیقه ۶۱: نفوذ جابر انصاری از سمت راست و ارسال او در محوطه شش قدم را افرسیابی دور کرد.
دقیقه ۶۲ : علیرضا نقی زاده دقایقی برای مداوای مصدومیتش به بیرون از زمین انتقال داده شد.
دقیقه ۶۳: شوت محکم عنایتی در درون محوطه جریمه استقلال را میثم مجیدی با سر به شکلی خطرناک از کنار دروازه طالب لو به بیرون زد.
دقیقه ۷۱: تکل خشن کامدار روی فخرالدینی باعث شد داور به این بازیکن کارت زرد نشان دهد.
دقیقه ۷۵: مدافع سیاه جامگان امید ابراهیمی را با دو دست هل داد که داور اعتقادی به خطا  نداشت.
دقیقه ۸۸: جابر انصاری یک فرصت خوب گلزنی را از دست داد.
دقیقه ۸۹: حرکت امید ابراهیمی و پاس او به پروپچیچ رسید او هم بدون مکث شوت محکمی زد که در دستان عین افشار قرار گرفت.

لیگ برتر جام خلیج فارس

تیم

بازیها

برد

مساوی

باخت

گل زده

گل خورده

تفاضل گل

امتیاز

۱

استقلال خوزستان

۱۶

۹

۶

۱

۱۹

۵

۱۴

۳۳

۲

استقلال

۱۶

۹

۶

۱

۲۶

۱۳

۱۳

۳۳

۳

ذوب آهن

۱۶

۸

۵

۳

۲۱

۹

۱۲

۲۹

۴

صبای قم

۱۶

۷

۷

۲

۱۷

۱۰

۷

۲۸

۵

سایپا

۱۶

۸

۳

۵

۱۷

۱۳

۴

۲۷

۶

پرسپولیس

۱۶

۷

۵

۴

۲۳

۱۸

۵

۲۶

۷

تراکتورسازی

۱۶

۶

۷

۳

۱۷

۱۱

۶

۲۵

۸

سپاهان

۱۶

۵

۸

۳

۱۵

۱۳

۲

۲۳

۹

نفت تهران

۱۶

۵

۷

۴

۱۶

۱۴

۲

۲۲

۱۰

گسترش فولاد

۱۶

۵

۶

۵

۱۳

۱۲

۱

۲۱

۱۱

پدیده

۱۶

۴

۶

۶

۱۷

۲۴

۱۸

۱۲

ملوان

۱۶

۴

۵

۷

۹

۱۳

۱۷

۱۳

راه‌آهن

۱۶

۲

۶

۸

۱۴

۲۲

۱۲

۱۴

فولاد

۱۶

۲

۵

۹

۱۲

۲۴

-۱۲

۱۱

۱۵

سیاه جامگان

۱۶

۲

۳

۱۱

۸

۱۸

-۱۰

۹

۱۶

استقلال اهواز

۱۶

۱

۳

۱۲

۷

۳۲

-۲۵

۶

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس