تاریخ انتشار: ۰۷ خرد ۱۳۹۴

به نظر من تا الان بیت‌المال از استقلال و پرسپولیس استفاده کرده نه این ۲ باشگاه از بیت‌المال! خبرورزشی نوشت: با علی فتح‌ا…زاده مدیرعامل سابق باشگاه استقلال درخصوص آخرین شرایط این باشگاه و عدم واگذاری سرخابی‌ها گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید. استقلال و پرسپولیس در مزایده چهارم هم که واگذار نشدند. اگر به […]

به نظر من تا الان بیت‌المال از استقلال و پرسپولیس استفاده کرده نه این ۲ باشگاه از بیت‌المال!

فتح الله زاده

خبرورزشی نوشت: با علی فتح‌ا…زاده مدیرعامل سابق باشگاه استقلال درخصوص آخرین شرایط این باشگاه و عدم واگذاری سرخابی‌ها گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.
استقلال و پرسپولیس در مزایده چهارم هم که واگذار نشدند.
اگر به ۷، ۸ ماه قبل و زمانی که تازه این بحث مطرح شده بود مراجعه کنید و مصاحبه‌ام را ببینید، این مسئله را پیش‌بینی کرده بودم. سایر تیم‌های ما مگر از بیت‌‌المال ارتزاق نمی‌کنند؟ مگر سپاهان و ذوب‌آهن از بیت‌المال خرج نمی‌کنند؟ دوستان از این حرف من ناراحت نشوند زیرا من خودم موافق این کار هستم و فقط مثال می‌زنم، می‌گویم چطور برای این باشگاه‌ها می‌توان از بیت‌المال هزینه کرد اما برای استقلال و پرسپولیس نه؟ الان تکلیف وزارت ورزش مشخص شده و توپ در زمین آنهاست. وزارت ورزش باید با مشورت اهل فن، برنامه مدون دیگری را به اجرا بگذارد که اتفاق خوبی برای سرخابی‌ها بیفتد. تحمل هواداران تمام شده و استقلال و پرسپولیس باید هر چه زودتر سرمربی و مدیرعامل خود را بشناسند و تیم‌شان را ببندند.

به نظر شما چطور می‌شود هر ۴ متقاضی برای خرید استقلال و پرسپولیس، با هم رد صلاحیت شوند؟
من گاهی اوقات حرف‌هایی می‌زنم که دوستان سیاسی‌ام می‌گویند مگر کله‌ات بوی قورمه‌سبزی می‌دهد که این حرف‌ها را می‌زنی. این‌ها سیاست است و وقتی می‌گوییم یک آدم سیاسی است یا اینکه برخورد سیاسی شده، یعنی همین دیگر. مگر پیکان و سایپا این همه سال در اختیار ایران‌خودرو و سایپا نبودند، پس چطور آن زمان اهلیت داشتند و حالا نه؟! جواب این را از افراد سیاسی بپرسید.

شما چه فکر می‌کنید؟
به نظر من تا الان بیت‌المال از استقلال و پرسپولیس استفاده کرده نه این ۲ باشگاه از بیت‌المال! این دو تیم هوادار دارند اما به جای قوی کردن استقلال و پرسپولیس، آنها را زدند و ضعیف کردند. ما باید به خودمان بیاییم و به استقلال و پرسپولیس کمک کنیم. خدا نگذرد از سر آنهایی که توی سر فوتبال و این ۲ باشگاه زدند، آنهایی که بد فوتبال را گفتند.

منظور شما وزیر ورزش و خادم است؟
این مسئله فراتر از وزارت ورزش است. دوستان در وزارت ورزش به من کم‌لطفی کردند و من با آنها زاویه دارم اما وزیر ورزش چه کاری می‌توانست انجام دهد؟ این یک تصمیم کشوری بود و شاید اگر واگذاری فقط در اختیار وزارت ورزش بود، اتفاق بهتری هم می‌افتاد.

با این شرایط آینده استقلال و پرسپولیس را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
من دیگر برای خودم پیشگو شده‌ام و بگذارید پیشگویی کنم (باخنده). چند ماه دیگر که دوباره بحث واگذاری مطرح شود، ۲ شرکت دولتی که میلیاردها و تیلیاردها تومان پول دارند اما هیچ‌کس اسم‌شان را هم نشنیده، وارد می‌شوند و مزایده را می‌برند. ایران‌خودرو و سایپا خیلی اسم شناخته‌ شده‌ای دارند و صدای برخی‌ها درآمد اما خیالت راحت داداش، ۲ ماه دیگر ۲ شرکت پولدار دولتی گمنام، استقلال و پرسپولیس را دراختیار می‌گیرند.

با حسن روشن آشتی کردید؟
ما قهر نبودیم. او گاهی اوقات به عنوان پیشکسوت حرف‌هایی می‌زد که بیشتر به خاطر دخالت اطرافیان بود. مدیرعامل یک باشگاه مثل پدر یک خانواده است و اعضای آن باشگاه نیز مثل فرزندان خانواده. همه بچه‌ها نیز مثل هم نیستند و گاهی اوقات یک پسر شیطان هم پیدا می‌شود. ما با هم صحبت کردیم اما همه مشکلات‌مان هنوز برطرف نشده است (باخنده).

به نظر شما استقلال برای فصل آینده به چه نوع سرمربی‌ای نیاز دارد؟ الان اسامی عجیبی مطرح شده است.
استقلال یک مربی درجه یک خارجی می‌خواهد مثل کروش. اگر می‌خواهیم تیم درست شود، چنین مربی‌ای می‌خواهیم. این را هم بگویم که ما در ذهن‌مان از خصوصی‌سازی، تصویر یک طاووس زیبا ساخته بودیم اما در نهایت به یک مارمولک زشت تبدیل شد (باخنده). می‌بینی چه تیتر خوبی به تو دادم (با خنده دوباره).

روابط شما با سرمربی سابق استقلال هنوز شکرآب است؟
من در هیچ سلولی از بدنم، چیزی به نام کینه ندارم. هرکس هر حرفی در موردم بزند، گذشت می‌کنم زیرا از نظر من، دنیا مثل یک پنجره است که هرکس مدتی به آن نگاه می‌کند و می‌رود. خیلی‌ها در حق من کم‌لطفی‌کردند اما گذشت می‌کنم. ۳ نفر اول ورزش ایران از دوستان نزدیک من بوده‌اند. یک دوست صمیمی هم دارم که رفیق ۳۰ ساله گودرزی است و قبل از رفتن من از استقلال گفت اگر تمایل به ماندن داری به گودرزی بگویم که گفتم نه زیرا قدرشناسی نشد. من بلد نیستم آدم بفرستم پیش وزیر تا برایم صحبت کند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس