تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۴
جوان‎های مستعد با مبالغ ارزان آبی‌پوش شدند

در لیست رقم قرارداد بازیکنان استقلال که سازمان لیگ روز گذشته آن را منتشر کرد، هنوز هم بازیکنان باتجربه در صدر پرداختی ها هستند.

به گزارش “گذار خبر”، این در حالی است که معمولا در تمام دنیا بازیکنان جوان پول های بیشتری نسبت به بازیکنان پا به سن گذاشته می‌ گیرند چراکه سال های بیشتری می‌ توانند برای تیمشان بازی کنند. اگر می‌ خواهید با نکات جالب قرارداد بازیکنان استقلال بیشتر آشنا شوید، ادامه این گزارش را از دست ندهید:

قرارداد سفید مظلومی!
پرویز مظلومی بارها در طول حضورش در استقلال خودش را یک مربی عاشق استقلال معرفی کرده و از هر فرصتی استفاده کرده که اعلام کند قراردادش با استقلال سفید است. این در حالی است که او ۷۰۰ میلیون تومان از استقلال دریافت کرده که البته شاید در رنکینگ دریافتی های مربی های لیگ‌برتری رتبه خوبی نداشته باشد، با این حال رقم بسیار خوبی از استقلال برای یک فصل دریافت کرده است. اگر به این نکته توجه کنید که مظلومی بعد از جدایی از استقلال در لیگ یازدهم کارنامه خوبی از خود به جای نگذاشته متوجه می‌ شوید که ۷۰۰ میلیون برای او اصلا پول کمی نبوده است.

با میلیاردهای استقلال بیشتر آشنا شوید
در بین بازیکنان استقلال خسرو حیدری، امید ابراهیمی، مهدی رحمتی و جاسم کرار بازیکنانی هستند که بیشتر از یک میلیارد گرفته اند. جالب است که بدانید حنیف عمران‌زاده، امین حاج محمدی و پروپجیچ هم رقم هایی نزدیک به یک میلیارد از باشگاه استقلال دریافت کرده اند اما با نگاهی به سن آنها نکات جالبی بیرون می‌ آید. از بین این ۶ بازیکن خسرو حیدری، مهدی رحمتی، حنیف عمران‌زاده و پروپجیچ بازیکنانی هستند که سن شان ۳۰ سال به بالاست و البته امید ابراهیمی و جاسم کرار هم با ۲۷ و ۲۸ سال سن بازیکنان باتجربه ای محسوب می‌ شوند. امین حاج محمدی تنها بازیکن جوان استقلال است که با ۹۰۰ میلیون تومان جزو بازیکنان گران این تیم محسوب می‌ شود.

مدافعان گران تر از مهاجمان
در لیست استقلال یک نکته عجیب وجود دارد که مدافعان این تیم گران تر از مهاجمان هستند. این در حالی است که در همه دنیا هر چه پست ها جلوتر باشد، قیمت بازیکنان گرانتر می‌ شود. گرت بیل، کریس رونالدو، لیونل مسی، سوارز، نیمار، زلاتان و رونی که گران ترین بازیکنان دنیا محسوب می‌ شوند، همگی در پست های جلو بازی می‌ کنند اما ظاهرا استقلال تنها جایی است که بازیکنان تدافعی آن ارزش بیشتری دارند. از بین بازیکنان استقلال که بیشترین پول ها را گرفته اند، حنیف عمران‌زاده، امین حاج محمدی، مهدی رحمتی، امید ابراهیمی بازیکنانی هستند که در پست عقب زمین بازی می‌ کنند و خسرو حیدری هم توانایی بازی در پست دفاع راست را دارد. از بین بازیکنان گرانقمیت استقلال تنها کرار و پروپجیچ که پستشان متمایل به جلو است.

بازیکنان یک میلیونی
با مشاهده لیست استقلال اولین سوالی که برای هواداران این تیم پیش می‌ آید، این است که دو بازیکن جوان این تیم تنها یک میلیون تومان با باشگاه قرارداد بسته اند. امید نورافکن و مجید حسینی بازیکنانی هستند که رقم قراردادشان با استقلال یک میلیون تومان است. این موضوع نشان می‌ دهد که باشگاهی مثل استقلال به بازیکنان جوانش کمترین اهمیت را می‌ دهد. اما سوال مهم این است که اصلا چه نیازی وجود داشت که باشگاه استقلال همین یک میلیون را به ۲ بازیکنش پرداخت می‌ کرد و شاید اگر آنها بدون پول با استقلال تمرین می‌ کردند شأنشان بیشتر رعایت می‌شد.

هنر استقلال در جذب جوان ها
شاید مثبت ترین نکته لیست قرارداد بازیکنان استقلال بازیکنان جوان این تیم باشد، کسانی که با رقم های پایین پیراهن استقلال را برای لیگ پانزدهم برتن کرده اند. محسن کریمی که از تیم های پایه استقلال به این تیم اضافه شده این روزها یکی از ستاره های استقلال محسوب می‌ شود، اما این موضوع وقتی جالب تر می‌ شود که بدانید او فقط با ۱۸۰ میلیون برای استقلال بازی می‌ کند. علیرضا رمضانی هم که فصل پیش یکی از پدیده های استقلال محسوب می‌ شد هم با همین رقم امسال فرصت دارد که توانایی های خود را نشان دهد. بهنام برزای کاپیتان تیم امید تنها با ۳۲۰ میلیون تومان با استقلال قرارداد امضا کرده است. تازه شاید اگر پیشنهاد ختافه در اول فصل نبود، او با کمتر از این مبلغ هم حاضر می‌ شد با استقلال قرارداد امضا کند. فرشید اسماعیلی هم که هم اکنون در تیم امید حضور دارد، فقط با ۱۰۵ میلیون تومان امسال پیراهن استقلال را برتن خواهد کرد. بی تردید بهترین خرید استقلال در این زمینه روزبه چشمی است، او که فصل پیش یکی از ستاره های صبا محسوب می‌ شد با دریافت ۳۸۰ میلیون پیراهن استقلال را برتن کرده است.

برچسب ها: برچسب‌ها, , , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس