تاریخ انتشار: ۲۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جمع خبرنگاران استان اردبیل با اشاره به آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد گفت: بالا رفتن آگاهی‌ مردم و استقرار تیم‌های اجتماع محور در این راستا در دستور کار است، زیرا در کنار ساماندهی معتادان باید برای دیگر افراد جامعه نیز عوامل خطر کاهش یابد تا در گرداب […]

[ad_1]

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جمع خبرنگاران استان اردبیل با اشاره به آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد گفت: بالا رفتن آگاهی‌ مردم و استقرار تیم‌های اجتماع محور در این راستا در دستور کار است، زیرا در کنار ساماندهی معتادان باید برای دیگر افراد جامعه نیز عوامل خطر کاهش یابد تا در گرداب اعتیاد قرار نگیرند و از این رو برگزاری کارگاه‌های آموزشی در محیط‌های عمومی و کنگره‌های مختلف انجام می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت ۲۶۰۰ کمپ ترک اعتیاد و مرکز درمان اجتماع محور در ۲۰ استان کشور افزود: در کنار این امر برای توانمندسازی بهبود یافتگان نیز گام‌هایی برداشته شده و از جمله برای ۱۸۰۰ نفر از افرادی که از دام اعتیاد رهایی یافتند، اشتغال ایجاد شده است.

محسنی آمار سال ۱۳۹۰ مبنی بر وجود یک میلیون و ۳۰۰ هزار معتاد در کشور را غیر واقعی دانست و اضافه کرد: آمارها بیش از این است و هم اکنون با پدیده صنعتی شدن اعتیاد، افزایش زنان معتاد، مصرف همزمان چند ماده مخدر، زنان باردار معتاد و کاهش اختلاف سنی بین معتادان مرد و زن در سنین پایین روبرو هستیم.

وی گفت: آمار اعتیاد هرچه باشد، با توجه به آثار تخریبی که در فروپاشی خانواده‌ها، افزایش طلاق و آسیب‌های اجتماعی دارد، باید مهار و یا با آن مقابله شود

رییس سازمان بهزیستی هم‌چنین با اشاره به ثبت حدود ۱۳ هزار خانوار دارای دو فرزند معلول و بیشتر در کشور افزود: این میزان تاکنون ثبت شده و همچنان ادامه دارد و برای حمایت از این اقشار ۱۱ هزار واحد مسکونی در دست احداث است.

محسنی یادآور شد: حدود ۲۸۰۰ واحد مسکونی در روستاها و بیش از ۷۰۰۰ واحد مسکونی در شهرها ساخته شده و تحویل این خانوارها می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته زمینه اشتغال ۴۵ هزار نفر از مددجویان بهزیستی با جذب تسهیلات بند ج تبصره ۱۶ به مبلغ ۳۴۰۰ میلیارد ریال انجام شده است، خاطرنشان کرد: در سال ۹۳ محدودیت‌های اعتباری وجود داشت اما سال گذشته این مشکل تا حدودی برطرف شد و امسال نیز پیگیری‌ها برای ایجاد زمینه اشتغال برای معلولان ادامه دارد.

معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور در ادامه از آمادگی این مجموعه برای امضای تفاهم نامه‌ای با استانداری اردبیل مبنی بر اجباری شدن مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج در این استان خبر داد و گفت: در این زمینه استان اردبیل اولویت‌دار بوده و از بودجه ستادی مشمول کمک‌های سازمان بهزیستی خواهد شد.

وی ادامه داد: از جمله در این استان با مراجعه پیش از ازدواج زوج‌ها به مرکزهای مشاوره ژنتیک ۳۰ درصد کاهش معلول‌زایی داشتیم و به دنبال این بازخورد مناسب، سازمان بهزیستی هزینه افرادی را که توانایی پرداختن هزینه‌های مربوط را ندارند از جمله افراد تحت پوشش این مجموعه و کمیته امداد امام خمینی (ره)، برعهده می گیرد.

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس