تاریخ انتشار: ۲۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگوی شورای نگهبان از خبر تعطیلی جلسات روز سه‌شنبه مجلس برای تعمق بیشتر در طرح‌ها و لوایح استقبال و از این اقدام تقدیر کرد. به گزارش ایلنا، عباسعلی کدخدایی در یادداشتی که در کانال تلگرامی خود منتشر کرده است، تعطیلی جلسات روز سه شنبه مجلس برای بررسی کارشناسانه طرح‌ها و لوایح را موجب مطلوب‌تر […]

[ad_1]

سخنگوی شورای نگهبان از خبر تعطیلی جلسات روز سه‌شنبه مجلس برای تعمق بیشتر در طرح‌ها و لوایح استقبال و از این اقدام تقدیر کرد.

به گزارش ایلنا، عباسعلی کدخدایی در یادداشتی که در کانال تلگرامی خود منتشر کرده است، تعطیلی جلسات روز سه شنبه مجلس برای بررسی کارشناسانه طرح‌ها و لوایح را موجب مطلوب‌تر شدن مصوبات دانست. 


متن یادداشت به این شرح است:


باسمه تعالی


شنبه ۲۳ مرداد ماه ۱۳۹۵


تقدیر از اقدامی شایسته


در خبرها بود که ظاهرا مجلس تصمیم گرفته است جلسات روزهای سه شنبه خود را به دلیل کثرت لوایح و طرح‌های در دستور موقتا تعطیل نماید.خبر خوبی است برای علاقه مندان قانونگذاری و فرصت خوبی است برای نمایندگان محترم جهت تعمق  بیشتر و بررسی کارشناسی بهتر طرح‌ها و لوایح.


در برخی نظام‌های سیاسی، پارلمان به عنوان گیشه روزانه تلقی نمی شود که انتظار این باشد تا هر روز جلسه علنی و مراجعات داشته باشد و البته در غیر این صورت تلقی به تعطیل بودن مجلس نماییم. کار کارشناسی زیر بنای مصوبات مجلس است و لذا هر چه بیشتر محصول مطلوب تر.


از این رو نه تعطیلی که پرداختن به بررسی کارشناسانه در روزهای سه شنبه را به فال نیک گرفته و منتظر می‌مانیم تا بشنویم مجلس در طول سال فقط برخی از ماه‌ها جلسات علنی دارد و در سایر روزها نمایندگان در کمیسیونهای تخصصی به بحث و تبادل نظرهای کارشناسانه می پردازند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس