تاریخ انتشار: ۲۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از توافق آتش بس اعلام شده توسط روسیه و آمریکا استقبال کرد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز شنبه از توافق آتش‌بس سوریه که توسط آمریکا و روسیه اعلام شده استقبال کرد و از سازمان ملل خواست تا پیشنهادات برای […]

[ad_1]

استقبال موگرینی از توافق آتش بس سوریهواکنش ترکیه به توافق روسیه و آمریکا درباره سوریه

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از توافق آتش بس اعلام شده توسط روسیه و آمریکا استقبال کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از رویترز، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز شنبه از توافق آتش‌بس سوریه که توسط آمریکا و روسیه اعلام شده استقبال کرد و از سازمان ملل خواست تا پیشنهادات برای مذاکرات انتقال سیاسی در سوریه را آماده کند.

به گزارش تسنیم، موگرینی در سخنانی تاکید کرد: این توافق بسیار مورد استقبال قرار می گیرد. همه طرفهای درگیری، غیر از گروه‌هایی که توسط سازمان ملل در فهرست سازمان های تروریستی قرار گرفته اند، باید نسبت به اجرای مؤثر این توافقنامه، تضمین دهند.

وی از سازمان ملل خواست تا پیشنهادات لازم برای انتقال سیاسی قدرت در سوریه را آماده کند تا مذاکرات گروه‌های سوری بار دیگر از سر گرفته شود.

جان کری وزیر خارجه آمریکا، روز جمعه در پایان مذاکرات با سرگئی لاوروف همتای روس خود در ژنو، از توافق بر سر نقشه راهی برای آتش‌بس سوریه و همچنین آغاز فرآیند عملیات سیاسی در این کشور جنگ‌زده خبر داد.

کری گفت: باور دارم این طرح به مذاکرات برای توقف درگیری‌ها منجر می‌شود.

جان کری تصریح کرد: امروز آمریکا و روسیه طرحی را ارائه کردند که امیدواریم به کاهش خشونت و کاهش آلام (مردم) منتهی شود و به از سرگیری مذاکرات صلح و انتقال سیاسی قدرت در سوریه بینجامد.

۳۰۳۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس