تاریخ انتشار: ۱۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که این کشور از آتش‌بس میان ارتش ترکیه و کرُدهای حمایت می‌کند. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز،‌ «جان ارنست» سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا از توافق موقت ترکیه و کُردهای سوریه بر سر توقف درگیری‌های میان خود و متمرکز کردن حملات علیه داعش استقبال می‌کند […]

[ad_1]

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که این کشور از آتش‌بس میان ارتش ترکیه و کرُدهای حمایت می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز،‌ «جان ارنست» سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا از توافق موقت ترکیه و کُردهای سوریه بر سر توقف درگیری‌های میان خود و متمرکز کردن حملات علیه داعش استقبال می‌کند ولی به نظر نمی‌رسد که هیچ آتش‌بسی در این زمینه پایدار باشد.


همزمان، «جان توماس» یکی از سخنگویان ارتش آمریکا، عصر سه‌شنبه تصریح کرد، در ساعات گذشته طرف‌های درگیر در شمال سوریه – ارتش ترکیه و کردهای سوریه – به ما این اطمینان را دادند که دیگر شلیک به سوی یکدیگر را متوقف و همه نیروی خود را علیه تهدید داعش متمرکز کنند.


سخنگوی ارتش آمریکا با اعلام این‌که این توافق اولیه برای چند روز آینده است، ابراز امیدواری کرد که بتواند صورت قطعی به خود بگیرد.


به گفته جان توماس، ترکیه گفت‌وگو با «نیروهای دموکراتیک سوریه» و آمریکا را آغاز کرده تا خصومت‌ها را محدود کند.


«نیروهای دموکراتیک سوریه» متشکل از عرب‌ها و کردها هستند که زیر کنترل «یگان‌های مدافع خلق» عمل می‌کنند. «یگان‌های مدافع خلق» بازوی نظامی «حزب اتحاد دموکراتیک» است. دولت ترکیه این حزب را شاخه سوری پ‌ک‌ک می‌داند.


هم‌ ترکیه و هم شبه‌نظامیان کرد سوریه از متحدان آمریکا در مبارزه علیه گروه تروریستی داعش هستند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس