تاریخ انتشار: ۰۷ خرد ۱۳۹۵

– معاون پیشگیری اداره کل دادگستری همدان خواستار استفاده از ظرفیت شورای محلات برای کاهش جرائم در مناطق حاشیه نشین شد.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
سعید گلستانی روز پنجشنبه در نشست اعضای کارگروه ارتقای وضعیت اجتماعی، فرهنگی و سلامت افزود: مناطق حاشیه نشین یک شب به وجود نیامده اند بلکه این موضوع پیشینه ۵۰ ساله دارد.
وی اضافه کرد: باید در پیشبرد کارها در دو بخش میان و بلند مدت به ایجاد زیر ساختها لازم، ارائه تسهیلات کم بهره برای ساخت و ساز، تهیه نقشه جامع و تثبیت و پیشگیری از توسعه سکونتگاه های غیر رسمی توجه داشت.
وی بیان کرد: برای کاهش معضلات ناشی از حاشیه نشینی و توسعه سکونتگاه های غیررسمی نیازی به انجام عملیات عمرانی و ساخت و ساز نیست بلکه می توان از امکانات موجود نظیر مسجد، مدرسه و کتابخانه به نحو مطلوب بهره گرفت.
معاون پیشگیری اداره کل دادگستری همدان با ذکر اینکه بیشترین مشکل مناطق حاشیه نشین بحث اعتیاد است گفت: با همکاری شورای محلات و یکی از انجمن ها توانستیم ۷۰ معتاد را در یک منطقه حاشیه ای ساماندهی کنیم.
گلستانی افزود: نهادهای مختلف نیز می توانند با استفاده از ظرفیت شوراها و ارائه یک برنامه فرهنگی غنی اهداف خود را در مناطق حاشیه ای پیش ببرند.
وی مثال زد: اداره بهداشت و درمان می تواند با استفاده از ظرفیتها برای جلوگیری از گسترش بیماری ایدز اقدام کند و نسبت به جمع آوری زنان خیابانی تدبیری بیندیشد.
رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان همدان نیز بیان کرد: ستاد بازآفرینی سکونت گاههای غیر رسمی با پنج کارگروه فعالیت خود را از سال ۹۳ آغاز کرده است.
محمدرضا قرائی افزود: با وجود اینکه تمامی مشکلات شهرستانها در این ستاد قابل حل است اما هنوز به ماهیت آن پی نبرده ‌اند.
وی تحقق سبک زندگی پایدار از طریق افزایش توان اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مهارت ساکنان، ارتقای وضعیت شاخص بهداشت و درمان، بستر سازی مشارکت مردم و نهادهای محلی و تشکلها در تصمیم گیریها را بخشی از اهداف این ستاد برشمرد.
قرائی درباره طرح توانمدسازی سکونت گاههای غیر رسمی شهر همدان گفت: ۱۱۶ طرخ در این محدوده تعریف شده که اجرای آن نیازمند چهارهزار میلیارد ریال است.
وی بیان کرد: برای توانمند سازی دو منطقه شمس آباد و سرجو ملایر نیز ۱۴۷ طرح با اعتبار پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تعریف شده است.
وی از اختصاص سه هزار فقره تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در استان همدان خبر داد در حالی که اطلاع رسانی مناسبی در این خصوص صورت نگرفته است.
۷۵۲۶/۶۹۹۳

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس