تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] استاندار زنجان گفت: با توجه به ظرفیت های مناسبی که در استان زنجان در زمینه کشاورزی، صنعت، معدن، خدمات و گردشگری وجود دارد آماده همکاری اقتصادی با کشور کنیا هستیم. به گزارش گذارنیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری زنجان، اسدالله درویش امیری ، استاندار زنجان، در جریان دیدار با […]

[ad_1]

استاندار زنجان گفت: با توجه به ظرفیت های مناسبی که در استان زنجان در زمینه کشاورزی، صنعت، معدن، خدمات و گردشگری وجود دارد آماده همکاری اقتصادی با کشور کنیا هستیم.

به گزارش گذارنیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری زنجان، اسدالله درویش امیری ، استاندار زنجان، در جریان دیدار با هیات تجاری کنیا و استاندار ناکوروی این کشور افزود: استان زنجان با وجود برخورداری از شهرک ها و نواحی صنعتی متعدد، در زمینه معدن و صنایع معدنی از ظرفیت خوبی برخوردار است و بیش از ۴۰ نوع ماده معدنی در این استان استخراج می شود.


مدیر ارشد استان اظهار داشت: به دلیل وجود این ظرفیت ها، استان زنجان محصولات تولیدی خود را به ۳۸ تا ۴۰ کشور جهان صادر می کند.


وی خاطر نشان کرد: زنجان سالانه سه برابر نیاز خود، محصولات کشاورزی تولید می کند و در ایران به قطب برق و الکترونیک مشهور است.


درویش امیری ادامه داد: در زنجان بخش خصوصی به ویژه اتاق بازرگانی در حوزه صنعت، معدن و کشاورزی نقش موثری ایفا می کند.


استاندار زنجان گفت: بیش از ۸۰ درصد مبادلات تجاری استان از سوی بخش خصوصی انجام می شود. زنجان در صادرات و واردات با کشورهای اروپایی، آسیای میانه و آفریقایی تعامل خوبی دارد.


وی ابراز کرد: زنجان از ظرفیت های خوبی در حوزه صنعت نساجی برخوردار است و بسیاری از محصولات تولیدی در این بخش را به کشورهای اروپایی صادر می کند.


استاندار زنجان به توانایی استان در صنایع معدنی اشاره کرد و گفت: زنجان این آمادگی را دارد که در حوزه مهندسی و اکتشاف معادن به کشور کنیا خدمات ارائه کند.


وی افزود: زنجان بیش از ۴۰ درصد محصول زیتون کشور را تولید می کند و تولیدکننده ۱۰ هزار تن انواع آبزیان به شمار می آید.


درویش امیری با اشاره به فرهنگ و تمدن تاریخی عظیم مردم ایران، یادآورشد: زنجان در بخش گردشگری از ظرفیت های بسیار مناسبی برخوردار بوده و بزرگترین گنبد خشتی جهان را در دل خود جای داده است.


استاندار “ناکوروی” کشور کنیا شامگاه چهارشنبه در جریان دیدار با استاندار زنجان گفت: “ناکورو” فصل های مشترک بسیاری با استان زنجان دارد و این دیدار در جهت ایجاد روابط حسنه دو کشور ایران و کنیا انجام شده است.


“کینوتهیا ام.بوگوآ” یادآورشد: امید می رود، افزایش تعامل با استان زنجان منجر به بهبود روابط میان دو کشور شود.


“ام.بوگوآ” اظهار کرد: ناکورو، در بخش کشاورزی از ظرفیت های خوبی برخوردار بوده و آب و هوای مناسب آن سبب رونق این بخش شده است.


استاندار “ناکوروی” کنیا گفت: تولید گندم، ذرت و انواع محصولات باغی در این کشور به علت بارندگی های خوب، از رونق بسیاری برخوردار است.


وی خاطر نشان کرد: “ناکورو”، یکی از مناطقی است که در زمینه کاشت گل ها، ظرفیت مناسبی دارد و می تواند وجه مشترکی برای همکاری با زنجان به شمار آید.


“ام.بوگوآ” ادامه داد: افزایش تعامل اقتصادی و تجاری، مهمترین هدف هیات کنیا از سفر به زنجان است.


استاندار “ناکوروی” کنیا گفت: کنیا ظرفیت خوبی برای توسعه صنایع غذایی دارد و تجار زنجانی می توانند از این فرصت برای راه اندازی صنایع مرتبط استفاده کنند.


وی با بیان اینکه قسمت دیگری از ظرفیت های کنیا مربوط به حوزه گردشگری می شود، حیات وحش بکر و طبیعت زیبا را زمینه ای برای طبیعت گردی در این کشور برشمرد.


“ام.بوگوآ” به ظرفیت هتل داری این کشور اشاره کرد و آن را فرصتی برای تبادل اطلاعات دانست.


استاندار “ناکوروی” کنیا این کشور را دارای ظرفیت بالایی در زمینه برق و الکترونیک خواند و از فعالیت این کشور بر روی انرژی های سبز و تولید انرژی زمین گرمایی خبر داد.


وی ابراز کرد: تولید انرژی زمین گرمایی، شیوه ای برای تولید انرژی الکتریسته از بخار و گرمای زمین است.


“ام.بوگوآ” ظرفیت این کشور در تولید گوجه فرنگی و انواع محصولات باغی را بالا اعلام کرد و خواستار ورود سرمایه گذاران و تجار زنجانی برای راه اندازی صنایع تولید رب گوجه فرنگی و فرآوری میوه در این کشور شد.


استاندار “ناکوروی” کنیا گفت: در بخش گردشگری می توانید از گردشگران ایرانی برای سفر به کنیا دعوت کنید تا گردشگری در این کشور را تجربه کنند. با وجود آنکه کنیا از انواع تنوع مواد غذایی انبوهی برخوردار است، اما توانایی خاصی در صنایع غذایی ندارد.


“ام.بوگوآ” به تولید گندم در این کشور اشاره کرد و افزود: مصرف گندم در این کشور، بیش از میزان تولید شده است و از همین رو می توان از گندم مازاد زنجان برای تامین نیاز کنیا استفاده کرد.


استاندار ناکوروی کنیا به وجود معادن بکر و دست نخورده بسیار در این کشور اشاره کرد و از وجود توانمندی بالای کنیا در زمینه سنگ های قیمتی خبر داد.


سفیر ایران در کنیا شامگاه چهارشنبه در جریان دیدار هیات اقتصادی کنیا با استاندار زنجان اظهار کرد: زنجان شهری زیبا و یکی از مناطق تاریخی ایران است. زنجان از توانمندی بالایی در حوزه برق، الکترونیک و تولید انرژی برخوردار است.


هادی فرجوند خاطرنشان ساخت: زنجان دارای ظرفیت های مناسبی است که می تواند در آینده روابط اقتصادی و توسعه ای ایران نقش خوبی ایفا کند.


سفیر ایران در کنیا گفت: کشور کنیا از ظرفیت های خوبی در زمینه کشاورزی و معدن برخوردار است و می تواند فرصت خوبی برای حضور تجار ایرانی در خارج از کشور ایجاد کند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس