تاریخ انتشار: ۳۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: میزان مراتع طبیعی استان تهران در حال حاضر ۹۱۹هزار هکتار است. علی کیان در گفت و گو با ایسکانیوز اظهار کرد: در حال حاضر میزان مراتع طبیعی استان تهران ۹۱۹ هزار هکتار است که برای بهره برداری این میزان دامداران می تواند از چراها دام استفاده […]

[ad_1]

دام

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: میزان مراتع طبیعی استان تهران در حال حاضر ۹۱۹هزار هکتار است.

علی کیان در گفت و گو با ایسکانیوز اظهار کرد: در حال حاضر میزان مراتع طبیعی استان تهران ۹۱۹ هزار هکتار است که برای بهره برداری این میزان دامداران می تواند از چراها دام استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در سطح تهران مراتع به سه بخش قشلاقی میان بند، و ییلاقی تقسیم می شوند گفت: از این حیث میزان مراتع طبیعی استان تهران، یک درصد از مراتع کل کشور را به خود اختصاص داده است.

به گفته کیان میزان کل سرانه مراتع کشور ۹۰میلیون هکتار است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری استان تهران تصریح کرد: مناطق ییلاقی تهران شامل شهرستانهای فیروزکوه، دماوند، شمیرانات و شمال پایتخت، مراتع میان بند در حوزه شهرستان های پردیس، پاکدشت و نواحی جنوبی شهر دماوند و فیروزکوه و مناطق قشلاقی در شهرهای پاکدشت، ورامین، شهر ری، پیشوا، ملارد و شهریار خلاصه کرد.

کیان خاطر نشان کرد: ظرفیت صدور مجوز های لازم برای دامداران تهرانی در مراتع تهران در سال، ۵۸۰هزار واحد(هر واحد دامی معادل یک راس گوسفند و بز)است.

*بیابان زدایی در سطح ۱۸هزار هکتار از زمین های بایر استان تهران

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان تهران اظهارکرد: در حال حاضر ۱۰۵هزار هکتار محیط بیابانی در تهران وجود دارد که در سال های گذشته توانسته ایم در عملیات های بیابان زدایی ۱۸هزار هکتار از اراضی بایر تهران را احیا کنیم.

او افزود: در سال گذشته بیشترین عملیات بیابان زدایی در شهر ملارد و ورامین صورت گرفت که از این میزان ۷۶۰هکتار در شهر ملارد رخ داد.

وی در ادامه افزود: با کاشت گیاهان طاق، آتریپلکس، گز، اسکنیبل و سایر گونه های گیاهی در این مناطق تا حدودی تثبیت خاک و جلو گیری از گردغبار را داشتیم.

مدیر کل منابع طبیعی کانال گرد و غبار را منطقه غربی پایتخت عنوان کرد و گفت: در شهر های ملارد، شهریار، آبیک کرج کارخانه های مختلفی از جمله سیمان و شن و ماسه وجود دارد که بیشترین گرد و غبار از این ناحیه وارد پایتخت می کند.

وی خاطر نشان کرد: امسال در نظر داریم با مشارکت دستگاههای مختلف سه هزار هکتار بیابان زدایی را در غرب تهران داشته باشیم.

۴۰۲/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس