تاریخ انتشار: ۲۰ ارد ۱۳۹۵

کرمانشاه – ایرنا – استاندار کرمانشاه گفت: میانگین پوشش تامین اجتماعی در کشور ۶۹ درصد است اما این رقم در استان کرمانشاه ۵۹ درصد است و برای رفع این فاصله لازم است کار و تلاش بیشتری صورت گیرد.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا، اسدالله رازانی روز یکشنبه در دیدار مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در استانداری با وی افزود: با وجود اینکه کرمانشاه دو و نیم درصد جمعیت کشور را داراست اما سهم این استان در بحث بیمه تامین اجتماعی یک و نیم درصد است.
وی اظهار کرد: براساس سهم استان (که دو و نیم درصد جمعیت کشور را در خود جای داده است) باید دارای ۳۴۰هزار بیمه شده اصلی باشد؛ در حالیکه این رقم در استان کرمانشاه ۲۵۰ هزار نفر است.
استاندار کرمانشاه تصریح کرد: کم کردن فاصله پوشش بیمه تامین اجتماعی در استان با میانگین کشوری از اولویت های ماست که نیاز به تلاش شبانه روزی دارد و از مسوولان ذیربط می خواهیم که در این راستا مددکار استان باشند.
وی همچنین با اشاره به مشکلات کرمانشاه در بحث بیکاری تصریح کرد: هیچ کاری مهمتر از ایجاد اشتغال در استان وجود ندارد و به همین جهت به دنبال جذب سرمایه گذاری در کرمانشاه هستیم.
رازانی خاطرنشان ساخت: بررسی های لازم را به منظور آسیب شناسی استان کرمانشاه از نظر بالا بودن رتبه های بیکاری انجام داده ایم و از مجموعه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان خواسته ایم برای رفع این معضل به شکلی فعالانه و با جدیت به انجام وظیفه بپردازند.
وی ادامه داد: استان کرمانشاه نه تنها ۸ سال، بلکه حدود ۲۰ سال درگیر جنگ تحمیلی بوده که آثار و تبعات آن هنوز هم بر این استان مستولی است و این موضوع منجر به فاصله گرفتن شاخص های استان نسبت به شاخص های موجود در کشور شده است.
استاندار کرمانشاه همچنین با اشاره به اجرای پروژه های مهم پالایشگاه آناهیتا و اسید سیتریک در استان که توسط مجموعه شستا انجام می شود، گفت: در سال گذشته توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراسم شروع عملیات اجرایی این پروژه انجام شد و ما از شستا انتظار تسریع و جدیت بیشتر برای اجرای پالایشگاه آناهیتا داریم و چشم مردم استان به این پروژه دوخته شده است.
وی بیان داشت: همچنین پروژه مهم دیگری در استان که توسط واحد شستا انجام شده، احداث شرکت اسیدسیتریک در کرمانشاه است که این پروژه هم نیاز به حمایت و پشتیبانی مضاعفی دارد.
۸۰۶۶

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس