تاریخ انتشار: ۰۹ خرد ۱۳۹۵

– استاندار لرستان گفت: مردمی سازی یکی از اصلی ترین محورهای اقتصاد مقاومتی محسوب می شود و در این میان روحانیت نقش اساسی در مردمی سازی این گفتمان دارد.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند روز شنبه در همایش طلایه داران تبلیغ افزود: مردم محور اصلی اقتصاد مقاومتی هستند و روحانیت می توانند همچون هشت سال جنگ تحمیلی، نقش موثری در هدایت مردم به این نوع اقتصاد داشته باشند.
وی بیان کرد: انتخاب لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی فرصتی برای توسعه همه جانبه استان فراهم کرده که باید نقش مردم در این میان تبیین شود.
به گفته وی با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در سال جاری، امسال باید تولید ناخالص استان به ۲۵۰ هزار میلیارد ریال، سرانه درآمدی به ۱۴۳ میلیون ریال به ازای هر نفر، سرمایه گذاری خارجی به ۱۵۰ میلیون دلار و صادرات به بازار عراق به ۲۰۰ میلیون دلار افایش یابد.
استاندار لرستان با تاکید بر افزایش نرخ مشارکت اقتصادی استان به ۳۸ درصد اظهار کرد: اقتصاد و شاخص های اقتصادی از چالش های پیش روی توسعه استان هستند.
بازوند بیکاری را از اصلی ترین مشکلات استان دانست و گفت: در سال های اخیر اجماع کلی برای جهش و توسعه مسائل اقتصادی استان شکل گرفته و مسئولان، روحانیت و به ویژه نماینده ولی فقیه در استان حمایت های مطلوبی در این زمینه داشته اند.
وی همچنین وجود جاذبه های طبیعی و تاریخی، شناسایی ۳۲ طاقدیس نفتی و گازی ، رتبه نخست تولید برخی محصولات در کشور از جمله حبوبات، انجیر سیاه، ماهی قزل آلا، وجود دو هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه رودخانه دائمی و داشتن یکی از ۱۶ فرودگاه برتر کشور را از ظرفیت های استان برشمرد.
استاندار لرستان با بیان اینکه چندین آزادراه در دست احداث است، ادامه داد: ظرفیت جابجایی بار از بندر امام – خرمشهر – آبادان در محدوده ریلی لرستان ۱۵ میلیون تن است که در حال حاضر تنها پنج میلیون تن در این مسیر جابجا می شود که در همین راستا، راه آهن خرم آباد -دورود در دست احداث است.
بازوند همچنین اضافه کرد:بیش از شش هزار و ۳۰۰ شهید توسط مردم لرستان به انقلاب اسلامی هدیه شده که به طور متوسط به ازای هز ۱۰۰ هزار نفر ۴۹۰ شهید لرستانی جان خود را نثار کرده اند.
وی متوسط این آمار در کشور را ۴۴۱ شهید به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر برشمرد و افزود: این مهم بیانگر اعتقاد مردم استان به نظام و لایت است.
۷۲۶۹/۶۰۶۰

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس