تاریخ انتشار: ۱۲ خرد ۱۳۹۵

– استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: آمار نرخ بیسوادی در این استان باید مسوولان آموزش و پرورش در این زمینه آمار دقیق را استخراج کنند.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی، روز چهارشنبه، در شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: براساس سرشماری سال ۱۳۹۰، تعداد بیسوادان استان ۴۹ هزار و ۹۸۱ نفر اعلام شده است.
وی تأکید کرد: اکنون معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری این آمار را ۱۵ هزار و ۲۴۳ نفر اعلام کرده است که این آمار با ابهامات فراوانی روبرو است.
سلیمانی دشتکی افزود: ارائه آمار معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در خصوص شناسایی بیسوادان مناطق مختلف استان، با واقعیت همخوانی ندارد.
وی تصریح کرد: نباید با ارائه آمارهای مبهم، برنامه ریزی برای ریشه کنی بیسوادی را با مشکل رو به رو کرد.
رئیس شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری بیان داشت: کمیته ای متشکل از افراد علمی و کارشناسان نخبه، وضعیت آمار و نرخ بیسوادی در استان را بررسی و نتیجه آن را به این شورا اعلام کنند.
سلیمانی دشتکی اضافه کرد: انجام سرشماری سال ۱۳۹۵، می تواند در رفع بسیاری از این ابهامات و مشخص شدن نرخ واقعی بیسوادی در چهارمحال و بختیاری مؤثر باشد.
وی،در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد مطلوب آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و عنوان داشت: در یک سال گذشته، مراجعات مردمی در این حوزه به استانداری کاهش داشته که نشان دهنده افزایش میزان رضایتمندی مردم است.
سلیمانی دشتکی اظهار کرد: مسوولان آموزش و پرورش توانستند با مدیریت و برنامه ریزی علمی و مطلوب، مشکلات این حوزه را به کمترین میزان ممکن برسانند.
استاندار چهارمحال و بختیاری بیان داشت: خرید تجهیزات مورد نیاز برای هوشمندسازی مدارس و تلاش برای ارتقای سطح علمی دانش آموزان، باید با اولویت دنبال و اجرایی شود.
وی بیان کرد: مسوولان آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری باید به منظور تحقق توافق سه جانبه میان وزرات آموزش و پرورش، خیران حقیقی مدرسه ساز و مدیریت استان برای احداث مدارس خیری در نقاط مختلف این استان را پیگیری کنند.
سلیمانی دشتکی یادآور شد: مدیریت ارشد چهارمحال و بختیاری به تمامی تعهدات خود در خصوص تأمین اعتبار سهمیه استان در این توافق نامه عمل می کند.
مدیرکل شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز گفت: تجاری سازی و استفاده مطلوب از فضای مدارس در ساعات غیراداری و غیرآموزشی در دستور کار قرار گرفته است.
بهروز امیدی عنوان کرد: این اقدام با همکاری شهرداری های چهارمحال و بختیاری و به منظور اختصاص فضای مازاد مدارس به پارکینگ های عمومی، در خارج از ساعات غیراداری و غیرآموزشی صورت می گیرد.
وی گفت: کاهش ترافیک شهری، تأمین بخشی از پارکینگ مورد نیاز در شهرها و همچنین تأمین درآمد اقتصادی برای آموزش و پرورش از اهداف اجرای این طرح به شمار می رود.
امیدی خاطرنشان کرد: امسال ۷۰۰ نیرو از آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری بازنشسته و تنها ۴۰۰ نیرو جایگزین می شود.
دبیر شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری افزود: برنامه ریزی برای برگزاری دوره های مختلف به منظور سپری کردن اوقات فراغت دانش آموزان در هنگام تعطیلات انجام شده و آمادگی لازم به منظور آغاز این کلاس ها در نقاط مختلف استان وجود دارد.
وی تأکید کرد: نام نویسی از دانش آموزان مقطع ابتدایی چهارمحال و بختیاری از امروز آغاز شده و تا پایان ماه جاری ادامه دارد.
امیدی بیان داشت: نام نویسی از دانش آموزان مقطع متوسطه در چهارمحال و بختیاری از نوزدهم ماه جاری آغاز و به مدت ۱۲ روز ادامه می یابد.
وی تصریح کرد: در مرحله نخست نام نویسی ها هیچگونه وجهی از دانش آموزان و والدین آن ها دریافت نخواهد شد و کمک های مردمی برای مدارس در مراحل بعدی به صورت داوطلبانه اخذ می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری عنوان داشت: طرح سنجش نوآموزان استان ویژه افراد بدو ورود به مدرسه از امروز در سطح استان آغاز شد.
وی اضافه کرد: میانگین کشوری نسبت دانش اموز به معلم ۱۱ و نیم دانش آموز بوده که این میانگین ۱۲ دانش آموز به ازای هر معلم است.
امیدی ادامه داد: برای خرید تجهیزات مورد نیاز ویژه هوشمندسازی مدارس چهارمحال و بختیاری پیگیری تأمین اعتبارات ملی و استانی ضرورت دارد.
وی اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش، برای تأمین و پرداخت هزینه پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی در سال های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ ردیف جداگانه ای اختصاص داده که باعث کاهش مشکلات استان ها در این زمینه شده است.
به گزارش ایرنا، در این نشست مرتضی ارشادی، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری، مدعی شد که از مجموع ۴۹ هزار و ۹۸۱ بیسواد اعلام شده در سرشماری عمومی سال ۱۳۹۵، تنها ۱۵ هزار و ۲۴۳ نفر شامل پنج هزار و ۷۱۴ نفر در نقاط شهری و ۹ هزار و ۵۲۹ نفر در نقاط روستایی استان شناسایی شده اند.
در این نشست، فرماندار و رئیس آموزش و پرورش شهرستان لردگان گزارشی از وضعیت آموزش و پرورش این شهرستان را به اعضای شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری ارائه کردند.
۷۳۶۲/۲۰۹۷

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس