تاریخ انتشار: ۱۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] فرهنگ شریف نوازنده و مدرس پیشکسوت موسیقی ایرانی دار فانی را وداع گفت. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه موسیقی، استاد فرهنگ شریف از نوازندگان سرشناس و برجسته و صاحب سبک‌ تار درگذشت. فرهنگ شریف از نوازندگان سرشناس و برجسته و صاحب سبک‌ تار است که سال ۱۳۱۰ در شهر آمل به دنیا […]

[ad_1]

استاد فرهنگ شریف نوازنده تار درگذشت

فرهنگ شریف نوازنده و مدرس پیشکسوت موسیقی ایرانی دار فانی را وداع گفت.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه موسیقی، استاد فرهنگ شریف از نوازندگان سرشناس و برجسته و صاحب سبک‌ تار درگذشت.

فرهنگ شریف از نوازندگان سرشناس و برجسته و صاحب سبک‌ تار است که سال ۱۳۱۰ در شهر آمل به دنیا آمد و از نوازندگان برتر نیم قرن اخیر ایران محسوب می‌شود. وی تار را نزد استادان عبدالحسین شهنازی و مرتضی نی‌داوود، تارنوازان بزرگ اواخر دوره قاجار و اوایل پهلوی آموخت اما شیوه نوازندگی وی به اساتیدش شباهتی ندارد و مخصوص خود اوست. وی به عنوان یکی از تکنوازان و بداهه‌نوازان سرشناس موسیقی ایرانی هم شناخته می‌شود.

این نوازنده پیشکسوت تار در کارنامه هنری خود با خوانندگانی چون اکبر گلپایگانی، حسین خواجه امیری، تاج اصفهانی، غلامحسین بنان، محمدرضا شجریان همنوازی داشته‌ و در چند فستیوال بین‌المللی از جمله فستیوال موسیقی برلین توانسته‌ بود ساز تار را به خوبی به جهانیان بشناساند. وی همچنین چند سالی را در دانشگاه‌های مطرح آمریکا به امر آموزش موسیقی مشغول بود.

۵۰۲۵۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس