تاریخ انتشار: ۱۷ ارد ۱۳۹۵

– استاد طب اسلامی گفت: دین اسلام ۱۱ هزار نسخه طبی دارد و گسترده ترین طب جهانی را به خود اختصاص داده است.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
آیت الله عباس تبریزیان شامگاه پنجشنبه در همایش اصول تغذیه و طب اسلامی در زنجان افزود: اسلام گنج های بسیار نهفته دارد و در این میان روایت های متعددی در مورد طب اسلامی بیان شده است.
وی اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) زمانی که مبعوث شدند، اقشار مختلف مردم از اکناف و اطراف به نزد ایشان رهسپار می شدند و به غیر از مسائل احکام، مشکلات مربوط به بیماری خود را مطرح و درمان می کردند.
آیت الله تبریزیان افزود: بر این اساس اسلام، دین سلامتی به شمار می رود، چرا که بر این موضوع تاکید ویژه ای دارد و تمامی مباحث عنوان شده آن نیز جنبه درمانی دارد.
وی، با بیان اینکه سبک زندگی اسلامی بهترین و برترین نوع آن محسوب می شود، اظهار کرد: دین مبین اسلام به طور دقیق، ژرف و بسیار عمیق به موضوع سبک زندگی اسلامی اشاره دارد.
این استاد طب اسلامی ادامه داد: زندگی مردم در زمان پیامبر(ص) بر مبنای سبک زندگی اسلامی قرار داشت که پس از وقوع انقلاب صنعتی این مهم به بوته فراموشی سپرده شد.
وی بیان کرد: هم اکنون سبک زندگی، به شیوه اروپایی ترویج یافته و حتی در کشورمان این روش بیشتر نمود دارد.
آیت الله تبریزیان با تاکید بر اینکه تغییر سبک زندگی، به ظهور و بروز بیماری های متعددی منجر شده است، گفت: به جرات می توان گفت ۵۰ سال پیش کمتر بیمار سرطانی وجود داشت، اما امروزه آمارها بیانگر روند رو به رشد ابتلای افراد به این نوع بیماری و دیگر بیماری های سخت و طاقت فرسا است.
وی اظهار کرد: طب اسلامی در مقابل هیچ بیماری عاجر نیست و می تواند اغلب بیماری ها را با توجه به دستورالعمل اعلام شده درمان کند.
این استاد طب اسلامی گفت: امروز کمتر کسی را می توان یافت که بیمار نباشد که یکی از علت های آن فاصله گرفتن از پیامبر و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.
آیت الله تبریزیان ادامه داد: امروز پس از ۱۴۰۰ سال، دین اسلام، دین تازه و پویاست که در مقابل فرهنگ های دیگر سرخم نمی کند.
۶۰۸۵/۷۳۲۰

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس