تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] یک متخصص طب سنتی گفت: «فست‌فود»، غذاهای کنسروی و یخ‌زده و مصرف بی‌رویه شکر عاملان اصلی چاقی فراگیر جهانی هستند. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از تسنیم ناصر رضایی‌پور, درباره چاقی گفت: بر پایه گزارشی در مجله تخصصی “لانست”، به‌طور متوسط از هر ۱۰ مرد، بیش از یک نفر و از هر ۷ […]

[ad_1]

یک متخصص طب سنتی گفت: «فست‌فود»، غذاهای کنسروی و یخ‌زده و مصرف بی‌رویه شکر عاملان اصلی چاقی فراگیر جهانی هستند.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از تسنیم ناصر رضایی‌پور, درباره چاقی گفت: بر پایه گزارشی در مجله تخصصی “لانست”، به‌طور متوسط از هر ۱۰ مرد، بیش از یک نفر و از هر ۷ زن، یک نفر اضافه وزن شدید دارند.

به‌گفته وی نتایج پژوهشی از سوی سازمان جهانی بهداشت، به‌روی ۲۰ میلیون مرد بالغ در ۱۸۶ کشور نشان داد حدود یک درصد از مردان و دو درصد از زنان دنیا (حدود ۵۵ میلیون نفر)، چاقی بیمارگونه دارند.

این متخصص طب سنتی افزود: با درک این تهدید بزرگ سلامتی بشر سازمان ملل متحد از سال ۲۰۱۵، روز ۱۱ اکتبر/۱۹ مهرماه را «روز جهانی مبارزه با چاقی مفرط» نام‌گذاری کرد. این نهاد «تغذیه غربی» مرتبط با «فست‌فود»، غذاهای کنسروی و یخ‌زده و مصرف بی‌رویه شکر را عاملان اصلی چاقی فراگیر جهانی می‌داند.

رضایی‌پور ادامه داد: سازمان ملل متحد و سازمان جهانی غذا، در گزارش مفصلی اعلام کردند که نه‌تنها در تحقق اهداف جهانی برای مبارزه با چاقی مفرط موفق نبوده‌اند، بلکه پیش‌بینی می‌کنند که تا سال ۲۰۲۵، بیش از یک میلیارد نفر از جمعیت جهان با چاقی مفرط و عوارض ناشی از آن دست و پنجه نرم کنند.

او گفت: این گزارش تأکید می‌کند که با این وضع، روند ابتلا به بیماری‌های ناشی از چاقی، از جمله دیابت، برخی سرطان‌ها و بیماری‌های قلبی ــ عروقی نیز گسترش چشمگیری خواهد داشت و چاقی مفرط و عوارض آن، در کشورهای منطقه خاورمیانه، حوزه دریای کارائیب، شرق و جنوب‌شرقی آسیا، آمریکای جنوبی و برخی کشورهای آفریقا، تا سال ۲۰۲۵ به مشکل بزرگ تبدیل خواهد شد.

۱۰۵/۱۰۶

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس