تاریخ انتشار: ۱۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رییس جمهور در تماس تلفنی نخست وزیر بریتانیا با ایشان ، از گسترش همکاری‌های تهران – لندن استقبال کرد . به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در تماس تلفنی خانم “ترزا می”  نخست وزیر جدید بریتانیا با ایشان، با تبریک مسوولیت جدید نخست وزیر ، تحولات روابط تهران […]

[ad_1]

رییس جمهور در تماس تلفنی نخست وزیر بریتانیا با ایشان ، از گسترش همکاری‌های تهران – لندن استقبال کرد .

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در تماس تلفنی خانم “ترزا می”  نخست وزیر جدید بریتانیا با ایشان، با تبریک مسوولیت جدید نخست وزیر ، تحولات روابط تهران – لندن در فضای پسابرجام را مثبت خواند و گفت که این روابط با تقویت همکاری های  مالی و بانکی شتاب بیشتری می گیرد.


رییس جمهور با اشاره به نقش بریتانیا در تحقق برنامه جامع اقدام مشترک(برجام)  تاکید کرد: همه تلاش ها باید بر تسریع در اجرای دقیق برجام متمرکز شود.


روحانی با اشاره به اهمیت گشایش های مالی ، بانکی و بیمه ای در دوره پسابرجام گفت:  همه تلاش ها باید  در مسیر اجرای دقیق  مفاد برجام و تقویت پایه های آن متمرکز شود  و بریتانیا همان گونه که در روند مذاکرات تاثیرگذار بود، در روند استحکام و سرعت بخشی به  این توافق مهم تاریخی نیز اثرگذار شود.


رییس جمهور در ادامه به بحث اهمیت مبارزه همگانی با تروریسم اشاره کرد و اظهارداشت: تشدید تحرکات تروریستی در منطقه و جهان، همفکری، هماهنگی و همکاری کشورها در این مبارزه را ضروری می سازد و تهران از تقویت رایزنی  و همفکری با لندن در این حوزه استقبال می کند.


 روحانی همچنین تلاش برای حل و فصل معضلات و مشکلات منطقه از طریق مذاکره و گفت وگو را ضروری خواند.


“ترزا می” نخست وزیر بریتانیا نیز در این گفت‌وگو ، با تاکید بر اینکه کشورش مصمم به توسعه و تعمیق همکاری ها با تهران در همه عرصه ها است ، اظهارداشت: لندن تمام تلاش خود را برای اجرای مفاد برجام بکار گرفته و به این روند شتاب خواهد داد.


نخست وزیر بریتانیا با اشاره به روند رو به رشد روابط تهران – لندن در همه عرصه ها ، تصریح کرد: ما  باید به تعهدات خود در اجرای دقیق و سریع مفاد برجام پایبند باشیم و بریتانیا نیز در این عرصه فعال است.


وی با اشاره به اهمیت تبادلات بانکی ، مالی و بیمه ای گفت:  لندن نه تنها از گسترش همکاریهای بانکی و مالی با ایران حمایت می کند بلکه پیوسته در تلاش است تا بانکهای بریتانیایی و اروپایی را برای همکاری بیشتر با تهران ترغیب کند.


ترزا می  همچنین به موضوع تروریسم و ضرورت همکاری همگانی در مبارزه با این پدیده اشاره کرد و گفت: در این مبارزه باید به ریشه های تروریسم توجه شود و لندن از همفکری با ایران در این عرصه استقبال می کند.


نخست وزیر بریتانیا در ادامه با اشاره به تلاش وزرای خارجه دو کشور برای ارتقاء سطح روابط  فیمابین اظهارداشت:این روند گامی مهم در مسیر توسعه و تعمیق روابط دو کشور است.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس