تاریخ انتشار: ۲۱ مرد ۱۳۹۴
جنجال بر سر افشاگري دو پهلو ؛

اظهارات محمد صادق خرازی،رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با هفته نامه مثلث این روزها برای او حاشیه ساز شده است.

به گزارش گذارنیوز خرازی در این مصاحبه گفته است:«من اصلاح‌طلبی که نمادش خارج از کشور باشد و پول بگیرد را قبول ندارم. اینکه بروند و اتهام بزنند و بدو بیراه بگویند و شانتاژ کنند را قبول ندارم. کسانی را یادم است که در دورانی که سفیر بودم با خارجی‌ها مذاکره می‌کردند و به دشمن ‌گرا می‌دادند؛ من آنها را به‌عنوان اصلاح‌طلب قبول ندارم. لیست‌شان را هم دارم و اگر قرار باشد روزی ارائه دهم، ارائه خواهم داد. منتها به سیستم امنیتی نخواهم داد و اگر بخواهم بدهم به مردم ایران ارائه می‌دهم که بدانید این آقا در دوره اصلاحات با فلان مقام ارشد اروپایی یا فرانسوی یا فلان مقام ارشد آمریکایی پنهان مذاکره کرده و‌گرا داده است.»
اما روزنامه جوان این بخش از سخنان صادق خرازی را به عنوان تیتر یک خود برگزید و به نقل از او نوشت:«برخی اصلاح طلبان به دشمن گرا می دادند».
این اقدام روزنامه جوان موج از حملات علیه خرازی را به دنبال داشت .به طوری که اصلاح طلبان در اعتراض به او در شبکه های مجازی کمپینی راه اندازی کردند و  خواستار معرفی اصلاح طلبان خائن شدند آنها خطاب به خرازی نوشتند :«آقای دکتر خرازی:ریاست محترم شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان؛به خدمت شریف شما عارض هستیم شما در روزهای گذشته طی مصاحبه ای اعلام کردید که لیستی از اصلاح طلبانی که در دوره ی مسولیت شما در وزارت خارجه، شاهد رفتارهای خائنانه و خلاف منافع ملی آنها بوده اید را در اختیار دارید.ما به عنوان جمعی از فعالین سیاسی جوان که وارثین آینده ی این مرام و مسلک سیاسی هستیم و بر لزوم پالایش آن از هر نوع آلودگی سیاسی و امنیتی واقف هستیم،از حضرتعالی تقاضا داریم بصورت رسمی و شفاف اسامی این افراد را در اختیار افکار عمومی قرار دهید.
اما صادق خرازی در فضای مجازی درپاسخ به این اقدام کمپینی ها نوشت:«من مصاحبه با مثلث کردم . من گفتم کسانی را در دوره اصلاحات میشناسم که بدشمن گرا میدادند لیست آن هم موجود است !!!؟؟؟متاسفانه هر روز یک برنامه ای علیه ندا ان هم سازماندهی شده صورت می گیرد .امروز با آقای خاتمی خصوصی صحبت می کردیم عین تعبیر ایشان است که کسی که همه تلاش و سرمایه اش را وقف فرهنگ کرده اینگونه مورد ناجوانمردی قرار میدهند.باز هم عرض می کنم مهم نیست سن برخی از شما ها قد نمی ده ولی برای شما از شهید والا مقام بهشتی عزیز نقل قول می کنم که البته و صد البته من غبار روی کفش ان بزرگوار هم نیستم می گفت با آمده ایم همه چیزمان را فدا کنیمً مال ،ابرو و خون خدا نکنه ابرو وخون و مال و نامًوس شما در معرض حمله و تجاوز شبه خودی ها بشه ما به دلیل همین بد اخلاقی ها امدیمً وًسخنً گفتیم و به ندا رسیدیم»
اما خرازی در گفتگو با روزنامه اعتماد نیز به این مساله واکنش نشان داد .
وی در این گفتگو گفته است:«کسانی را یادم است که در دورانی که سفیر بودم با خارجی‌ها مذاکره می‌کردند و به دشمن ‌گرا می‌دادند؛ من آنها را به عنوان اصلاح‌طلب قبول ندارم.» از این جمله صریح نه نسبتی به اصلاح‌طلبان بر می‌آید و نه اتهامی درباره آنان مطرح شده است. حال می‌پرسم چطور برخی اصل مصاحبه را نخوانده، تیتری تحریف شده را بزرگنمایی کردند و از این گفته صریح برداشت دیگری کردند؟ سوال من این است که چرا برخی دوستان اصلاح‌طلب پس از بازنشر تقطیع‌شده با تیتر تحریف شده مصاحبه ام با روزنامه جوان، فریاد وااصلاحاتا سر دادند؟ چرا طی این ١٠ روز به این کشف و شهود نرسیده بودند که هدف من خیانتکار نشان دادن اصلاح‌طلبان بود؟! و چرا صبر کردند تا جوان این‌طور تیتر بزند و آنها تازه فهمیدند که منظور من چه بوده است؟ من ممنونم از سوال شما من خیلی صراحت لهجه دارم وهمه بزرگان و عزیزان بزرگ‌تر ما با روحیات و شخصیت من آشنا هستند، اگر روزنامه یا مجله‌ای برای بهره‌برداری یا شیطنت کار خاصی انجام می‌دهد نه به من مربوط است و نه به حزب و بچه‌های عزیز و مظلوم ندا، اگرچه من مسوولیت همه حرف‌ها و نظرات خودم را می‌پذیرم. اینها دیدگاه‌های شخصی و باور من نسبت به اصلاحات است تبیین گذشته و حال و آینده امر مهمی در فرآیند آینده اصلاحات است و این دیدگاه‌ها مربوط به ندا و حزب نیست و حتی به رییس دولت اصلاحات و بزرگان دیگر هم نیست. »
وی ادامه داد:« برخی رسانه‌های اصولگرا مدتی است درصدد اعمال آن هستند تا در جبهه اصلاحات رخنه بیفکنند. بار اول‌شان نیست و بار آخرشان هم نخواهد بود. فقط هم من سیبل نبودم. جالب است که این استقبال به قول شما را در دیگر مواضعم خصوصا درباره دولت قبل نمی‌بینیم. هدف آنها کاملا مشخص است؛ نتیجه‌اش را می‌بینید. توپ را داخل زمین اصلاح‌طلبان بیندازند و شاهد بازی آبروبری و اختلاف‌افکنی بین آنها باشند. آنها بازی را می‌اندازند و برخی دوستان ما بازی را ادامه می‌دهند. اما نه من و نه دیگر اعضای ندا دنبال توپی که رسانه‌های رقیب به زمین می‌اندازند، نمی‌دویم، چون عینا هدف آنها همین است. طبیعی است آنها استراتژی و هدف خودشان را دارند، به دنبال فرار به جلو هستند. می‌خواهند از پاسخگویی دوران خود طفره بروند و همه مسائل را به گردن دیگران بیندازند. این ما و همه نحله‌های اصلاح‌طلبی هستند که باید هوشیار باشند و باشیم. یکی از ویژگی‌های هوشمندی آسیب‌شناسی دوران خودمان است.»
گفتنی است پیش تر عبدالله رمضان‌زاده، قائم‌مقام مشارکت و سخنگوی دولت اصلاحات، در واکنش به این اظهارات خرازی در صفحه شخصی خود نوشته بود: «به نظر شما لیست دیپلمات‌های قاچاقچی نسخ خطی کتاب‌های قدیمی در جیب کیست؟!»
همچنین احمد پورنجاتی عضو مشارکت و نماینده مجلس ششم نوشت: «تیتر یک شماره امروز روزنامه جوان، صادق خرازی: سفیر دولت اصلاحات در فرانسه: «لیست اصلاح‌طلبانی را که گرا به دشمن می‌دادند، دارم» شوخی با یک فقره آقا صادق که این روزها توی بورس سرسره بازی روی پوست خربزه اوناست!» وی سپس در شعر طنز سیاسی خود مدعی شد که دلیل رفتارهای صادق خرازی درخواست وی برای سرلیستی در انتخابات است.

همچنین محمد علی ابطحی نیز نسبت به این سخنان در پست اینستاگرام خود مطلبی نوشت و آن را به اشتراک گذاشت. در این پست چنین آمده است:
صادق خرازی در ادامه حرف های شیرین و متناقضش گفته که لیست اصلاح طلبانی که به شورای نگهبان گرا می داداند را در جیبش دارد. شیبه چمدان پولی که در مورد چمدان دلار، و تقسیم آن به روزنامه نگاران. از این شیرین زدن ها قبلا هم در گفته هایشان بود. در این مورد عبدالله رمضان زاده هم نوشته لیست دیپلمات های قاچاقچی نسخ خطی کتاب های قدیمی در جیب کیست. البته قاچاق زیر خاکی هم اضافه کنید راه دوری نمی رود. بهترین تلنگر را رمضانزاده برای اصلاح طلبی بدلی ندا داده است.واقعیت دیگر هم این است که تقسیم کنندگان شغل در کشور نه تنها با این تعابیر، که اگر کسی بگوید لیست اصلاح طلبان قاتل مظلومان بوسنی وفلسطین وافغان راهم در جیب دارد، باز هم در دادن پست افاقه نمی کند. حزب ندایی های خوبی که واقعا اصلاح طلب بودند وفقط امکانات نداشتند، در این موارد نمیخواهند موضع بگیرند؟

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس