تاریخ انتشار: ۲۷ اسف ۱۳۹۳

شرکت AeroMobil نمونه‌ای مفهومی از خودروی پرنده را ارائه داد و یک گام به سمت محقق شدن یکی از آرزوهای بزرگ بشر برداشت. این خودروی پرنده دو صندلی و چتر نجات دارد و تا سال ۲۰۱۷ نمونه تجاری آن وارد بازار خواهد شد. به گزارش گذارنیوز به نقل از Engadget، جوراج واکولیک، مدیرعامل شرکت AeroMobil […]

شرکت AeroMobil نمونه‌ای مفهومی از خودروی پرنده را ارائه داد و یک گام به سمت محقق شدن یکی از آرزوهای بزرگ بشر برداشت. این خودروی پرنده دو صندلی و چتر نجات دارد و تا سال ۲۰۱۷ نمونه تجاری آن وارد بازار خواهد شد.

ماشین پرنده

به گزارش گذارنیوز به نقل از Engadget، جوراج واکولیک، مدیرعامل شرکت AeroMobil در مورد محصول جدیدش گفت که این خودروی پرنده فقط در حد یک نمونه اولیه نیست، بلکه تمامی جنبه‌های پیاده‌سازی آن نیز مورد بررسی قرار گرفته و روش‌های عملی ساخت آن مشخص شده است.

ایده ساخت این خودروی پرنده زمانی به ذهن واکولیک رسیده که فکر فرار از رژیم سیاسی سرکوبگر چک‌اسلواکی را در سر می‌پرورانده است.

واکولیک در مورد رویای ۲۵ ساله‌ خود در مورد ماشین‌های پرنده می‌گوید: «یکی از مشکلات اساسی ما سیستم حمل‌ونقل‌ است و فکر می‌کنم که بهترین راهکار برای روبه‌رو شدن با این چالش، خودروی پرنده است».

به گفته‌ وی، شرکت AeroMobil نمونه‌ اولیه از طرح خودروی پرنده را در ماه اکتبر سال ۲۰۱۴ رونمایی کرد. حال مدل جدید این خودروی پرنده از مقاومت کافی برای بلند شدن و فرود روی باند هواپیما و زمین‌های چمنی برخوردار است.

واکولیک پیش‌بینی می‌کند که با طراحی و ایجاد زمین‌های چمنی در کنار پمپ بنزین و آزادراه‌ها، بتوان فضای لازم برای بلند شدن و فرود این خودروی پرنده را فراهم کرد.

این خودروی پرنده هم در رده‌ اتومبیل و هم در رده‌ هواپیما قرار دارد؛ به همین دلیل کسانی که قصد خرید و استفاده آن را دارند باید علاوه بر گواهینامه‌ رانندگی، مجوز و گواهینامه‌ خلبانی نیز داشته باشند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس