تاریخ انتشار: ۱۷ خرد ۱۳۹۴

این افراد چه کسانی هستند که از چنین مصونیتی برخوردارند تا به خود اجازه ‌دهند؛ از یک سو آزادانه تجمع‌های غیرقانونی برگزار کنند و به لشکرکشی خیابانی بپردازند و از سوی دیگر در حرم مطهر امام سخنرانی یادگار امام و رئیس‌جمهور را قطع و در این مراسم اخلال ایجاد کنند؟ به گزارش گذارنیوز به نقل […]

این افراد چه کسانی هستند که از چنین مصونیتی برخوردارند تا به خود اجازه ‌دهند؛ از یک سو آزادانه تجمع‌های غیرقانونی برگزار کنند و به لشکرکشی خیابانی بپردازند و از سوی دیگر در حرم مطهر امام سخنرانی یادگار امام و رئیس‌جمهور را قطع و در این مراسم اخلال ایجاد کنند؟
دلواپسان
به گزارش گذارنیوز به نقل از آفتاب در حالی که رهبر انقلاب امسال را سال “دولت، ملت، همدلی و همزبانی” نامیده است اما گویا برای یک جریان سیاسی خاص این نامگذاری چندان اهمیتی ندارد و آن‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند تا برخلاف این را نشان دهند. این جریان سیاسی با جنجال‌آفرینی‌های خود فضای کشور را ملتهب می‌کند تا بلکه به اهداف و منافع جناحی خود برسد. این‌ گروه‌ها که اخیرا فعالیت‌های خود علیه دولت را شدت بخشیده‌ و به لشکرکشی‌های خیابانی روی‌ آورده‌اند، در اواسط سخنرانی رئیس‌جمهور و یادگار امام در در بیست و ششمین مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی نیز‌ با سردادن شعارهایی سعی داشتند در این مراسم اخلال ایجاد کنند.
گرچه این‌گونه اقدامات و رفتارها از سوی این جریان سیاسی تازگی ندارد اما پرسش این است؛ این افراد چه کسانی هستند که از چنین مصونیتی برخوردارند تا به خود اجازه ‌دهند؛ از یک سو آزادانه تجمع‌های غیرقانونی برگزار کنند و به لشکرکشی خیابانی بپردازند و از سوی دیگر در حرم مطهر امام سخنرانی یادگار امام و رئیس‌جمهور را قطع و در این مراسم اخلال ایجاد کنند؟
نکته جالب توجه اینکه صداوسیما نیز که قاعدتا باید رسانه‌ ملی و به‌دور از جناح‌بندی‌‌های سیاسی و حزبی باشد، برخلاف منافع ملی رفتار کرده و با این گروه‌‌ها همسو شده و در راستای اختلاف‌افکنی و التهاب در جامعه، به پوشش گسترده رفتارهای افراطی و غیرقانونی این دست افراد و گروه‌ها اقدام می‌کند. آنها حتی نماز جمعه و مساجد را که باید تریبون‌هایی وحدت‌آفرین و مدافع منافع ملی و مردم باشد، ابزارهایی برای بیان اهداف و منافع جناحی و سیاسی خود قرار داده و از بلندگوهای نمازجمعه و مساجد نیز علیه دولت منتخب مردم و سیاست‌هایش شعار می‌دهند.
در همین‌ خصوص عبدالله ناصری یکی از اعضای بنیاد باران در گفت‌‌وگو با خبرنگار «آفتاب» در واکنش به ایجاد اختلال در سخنرانی روحانی در حرم امام خمینی (ره) گفته است: از آغاز دوره اصلاحات این حرکت‌ها از سوی گروه‌های فشار شروع شده و خیلی اثرگذار نیست اما به هر صورت توسط برخی نهادها و دستگاه‌ها حمایت می‌شوند هرچند که تاثیری ندارد و دولت هم کاری در این زمینه نمی‌تواند انجام دهد.
او تصریح کرد: این گروه می‌خواهند بعضی مسائل کلان دولت مانند مذاکرات هسته‌ای را تحت شعاع قرار دهند و برنامه‌های خود را پیش ببرند.
کمال سجادی، سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری نیز در گفت‌وگو با «آفتاب» در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از ایجاد اخلال در جریان سخنرانی رئیس‌جمهوری در حرم مطهر امام خمینی چیست، گفت: روحانی رئیس‌جمهور رسمی ایران است، او هم آرای مردم، هم تایید مقام معظم رهبری را دارد. ایشان رئیس‌جمهور همه است نه تنها رئیس‌جمهور کسانی که به ایشان رای داده‌اند لذا احترام به او واجب و لازم است.
سجادی با اشاره با اینکه سخنرانی‌هایی که به این مناسبت‌ها صورت می‌گیرد در جهت اهداف نظام هست، یادآور شد: کسانی که بخواهند اخلال ایجاد کنند و شعارهای تخریبی بدهند به لحاظ قانون و اخلاق کار درستی نکرده‌اند اگر افراد انتقاد و اعتراض دارند راه‌های بسیاری هست آنهم انتقادی که سازنده و نه تخریبی باشد.
او در ادامه تاکید کرد: مسلما نهادهایی هستند که این اقدامات را رصد می‌کنند و برخورد قانونی و لازم را انجام خواهند داد. باید عوامل شناسایی شوند چراکه ممکن است کسانی باشند که از سوی برخی افراد تحریک شده باشند.
سخنگوی جبهه پیروان ایجاد اختلال در سخنرانی رئیس‌جمهوری را اقدام غیرمنطقی خواند که می‌تواند به وحدت کشور لطمه وارد کند و این در حالی است که ایران با مسائل متعدد منطقه‌ای و بحث مذاکرات مواجه است. او انسجام و همگرایی را ضرورت و احترام به مقامات رسمی و شخصیت‌های نظام را لازم دانست.
همچنین محمد صالح جوکار، عضو کمیسیون امنیت ملی از بازداشت جمعی از اخلالگران مراسم حرم امام خمینی‌(ره) خبر داده و تاکید کرده است: قطعا موضوع برهم‌زدن مراسم سخنرانی مسئولان و شخصیت‌های سیاسی کشور باید مورد بررسی قرار گیرد. لذا با توجه به اینکه امسال هم در حرم مطهر امام شاهد این اتفاقات بودیم و تعدادی هم در این راستا بازداشت شد‌ه‌اند باید موضوع با دقت بررسی شود که چه کسانی می‌خواستند مراسم را بر هم بزنند.
نماینده یزد با بیان اینکه بازجویی از این افراد در حال انجام است تا مشخص شود پشت صحنه چه کسانی بوده‌اند، گفت: شواهد و قرائنی که در دست داریم نشان می‌دهد به این افراد از سوی برخی جریانات توصیه شده که نظم مراسم را بر هم بزنند.
به گزارش آفتاب، این رفتارها در حالی صورت می‌گیرد که بعد از روی کارآمدن دولت روحانی، برخی از گروه‌ها که بسیاری از قدرت و نفوذ سیاسی و اقتصادی خود را از دست داده‌ بودند سعی کردند تا در میدان‌‌ها و عرصه‌های مختلف با استفاده از تریبون‌‌ها و ابزارهایی که در اختیار دارند به کارشکنی و مخالفت‌ با دولت بپردازند. گروهی که خود را دلواپس نامیده، به‌خصوص بعد از توافقنامه ژنو، بیانیه لوزان و جدی‌تر‌شدن احتمال توافق هسته‌ای و حل این مسئله در دولت روحانی، مخالفت‌های خود را شدیدتر کرده و به هرنحوی می‌کوشند تا فضای کشور را ملتهب و دولت را از حرکت در مسیر تحقق خواسته‌های مردم بازدارند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس