تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۴

شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان شهرستان بروجرد در نامه‌ای سرگشاده خطاب به علاءالدین بروجردی، از آنچه دخالت وی در عزل و نصب‌های مسئولان شهرستان بروجرد خوانده، انتقاد کرده است. به گزارش گذارنیوز متن این نامه که خطاب به نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی نوشته شده، بدین شرح است: «جناب آقای بروجردی، نماینده مردم شریف شهرستان بروجرد […]

شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان شهرستان بروجرد در نامه‌ای سرگشاده خطاب به علاءالدین بروجردی، از آنچه دخالت وی در عزل و نصب‌های مسئولان شهرستان بروجرد خوانده، انتقاد کرده است.

بروجردی

به گزارش گذارنیوز متن این نامه که خطاب به نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی نوشته شده، بدین شرح است:

«جناب آقای بروجردی، نماینده مردم شریف شهرستان بروجرد
با عرض سلام

جهت یادآوری حضرتعالی به استحضار می‌رساند که مردم شریف و آگاه شهرستان بروجرد در سال۱۳۹۲ با رأی قاطع خود به دکتر حسن روحانی، “نه” بسیار بزرگی به تفکری گفتند که شما و اکثریت نمایندگان مجلس نهم از حامیان آن بوده‌اید. شما همراه دولتی بوده‌اید که تا آخرین ثانیه‌های جمع‌آوری کارنامه نامقبول آن، کشور را تا لبه پرتگاه سقوط به پیش راند و این درحالی بود که شما و اکثریت نمایندگان این مجلس که به موجب اصل شصت و هفتم قانون اساسی سوگند یاد نمودید که: “از ودیعه‌ای که ملت به شما سپرده به عنوان امینی عادل پاسداری کنید، و در انجام وظایف وکالت، ‌امانت و تقوا را رعایت نماید و همواره به استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پایبند باشید”؛ در اغلب موارد سکوت کردید و دریغ از یک نهیب به این همه بی‌تدبیری و تضییع حقوق ملت و حیف و میل بیت‌المال!

با این وجود، شما به جای تمکین به رأی و نظر مردم بروجرد، با مصادره آرای آنان و با نادیده گرفتن اصل پنجاه وهفتم قانون اساسی و استقلال قوا که نمایندگان مجلس باید به موجب وظیفه قانونگذاری و نظارت برحسن اجرای آن، الگوی قانونمندی پایبندی به قانون باشند، با استفاده از وضعیت خاص سیاسی و اقتصادی دولت تدبیر و امید؛ در ساماندهی به بی‌سامانی‌های کشور در داخل و میدان‌های بین‌المللی، با فشارهای فراقانونی بر وزارتخانه‌ها، مخصوصاً وزارت کشور و استانداری لرستان، مانع از هرگونه تغییر و تحول مناسب با سیاست‌های این دولت در سطح مدیران این شهرستان شده‌اید.

حتی در این مورد به توصیه‌ها، نظرات و اعتراضاتی که از سر دلسوزی و برای حفظ منافع و مصالح این شهرستان از جانب اشخاص حقیقی و حقوقی حتی چهره‌هایی که جزو حامیان شما و از اعضای ستاد انتخاباتی شما در دوره‌های مختلف بودند، مطرح می‌شد، وقعی ننهادید و همچنان با لجاجت بر این مسیر پا می‌فشارید. شما با چینش طنزگونه نیروهای خود که از یک طرف هیچ‌گونه اعتقادی به سیاست‌های دولت تدبیر و امید ندارند و حتی از نظر تخصص و تجربه در سطح نازلی هستند، شائبه‌های زیادی را در سطح شهرستان دامن زده‌اید!

از شما که سابقه‌ای در حقوق و دیپلماسی دارید، می‌پرسیم، با استناد به کدام قانون یا حجت شرعی چنین حق و اختیاری برای خود قائلید که در انتصاب مدیران دولت در شهرستان، که علی‌الاصول می‌بایست مجری سیاست‌های دولت باشند، نه مطیع نماینده مجلس، این‌گونه وارد شوید؟

جناب آقای بروجردی!
اینجانبان به عنوان جمعی از دلسوزان انقلاب نسبت به دخالت غیرقانونی شما در انتصاب دو تن از مدیران دولت گذشته در مسند مدیریت آموزش و پرورش و اداره صنعت، معدن وتجارت شهرستان بروجرد طی نامه‌ها و بیانیه‌هایی اعتراض خود را مطرح نمودیم که مع‌الاسف وقعی نهاده نشد! و اکنون نیز شاهد انتصاب نابجای دو نفر دیگر از مخالفان مشی اعتدالی دولت در سمت‌های اداره ارشاد اسلامی و دانشگاه پیام نور هستیم که این رویکردها بارقه «تدبیر و امید» را به ناامیدی بدل کرده است!

شما ظرفیت شنیدن سوألات شهروندان را ندارید و به جای پاسخگویی به سؤالات مردم، آنان را به پای میز محاکمه می‌کشانید! (هنوز شکایت و تعطیلی هفته‌نامه شمیم در خاطره‌ها مانده است) درحالی که نماینده مجلس موظف است بنا بر سوگندنامه نمایندگی، به پرسش‌ها، مطالبات و حتی اعتراضات شهروندان پاسخگو باشد.

شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان بروجرد، در خاتمه مشفقانه از شما می‌خواهد که ضمن احترام به آرای مردم به فکر وظیفه اصلی نمایندگی مجلس، که همانا امر قانونگذاری درست و علمی و نظارت برحسن اجرای آن است، باشید و از سنگ‌اندازی بر کار دولتی که با آواری از مشکلات به جا مانده از دولت گذشته روبه‌روست و باید پاسخگوی اعتماد رأی‌دهندگان باشد، دست بردارید.

شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان شهرستان بروجرد ـ تیرماه ۹۴»

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس