تاریخ انتشار: ۲۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در پی انتشار اخباری مبنی بر سفر همه معاونان وزارت ورزش و جوانان به پارالمپیک ریو، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: اگرچه من را برای سفر به برزیل به منظور تماشای بازی‌های پارالمپیک در لیست قرار داده بودند ولی به طور رسمی از این مسافرت انصراف دادم چراکه در شرایط […]

[ad_1]

در پی انتشار اخباری مبنی بر سفر همه معاونان وزارت ورزش و جوانان به پارالمپیک ریو، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: اگرچه من را برای سفر به برزیل به منظور تماشای بازی‌های پارالمپیک در لیست قرار داده بودند ولی به طور رسمی از این مسافرت انصراف دادم چراکه در شرایط اقتصادی بد هر صرفه‌جویی به نفع کشور است.

محمدرضا رستمی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: لازم است تمام بخش‌های فعال در حوزه جوانان چنین رویدادهایی را ببینند و از شرکت افرادی باید جلوگیری شود که حضور آنان در چنین رویدادهایی ضرورت ندارد؛ البته برای من دیدن چنین رویدادی که جوانان در آن حضور دارند، لازم بود.

وی با اشاره به برگزاری رویدادهای بین‌المللی مانند کمپ رهبران جوان اظهار کرد: لازم بود که یک بار معاونان جوانان استان‌ها را به کشوری مانند روسیه برای دیدن کمپ جوانان این کشور اعزام کنیم چون این کار در تصمیمات و اقدامات بعدی آنان اثر گذار است.

رستمی اذعان کرد: ما قول داده بودیم که معاون جوانان استانی که در کشور رتبه اول را کسب کند به یک سفر خارجی برای بازدید از یک رویداد بین‌المللی جوانان بفرستیم  اما تا امروز قادر به انجام چنین کاری نشده‌ایم.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره حاشیه‌های مطرح شده در زمینه طولانی شدن سفر خود به روسیه گفت: ۵ روز بیشتر آنجا نبودم. تا مسکو با هواپیما سپس با قطار به شهر ولادیمیر رفتیم. فردای آن روز از بخش‌ها و فعالیت‌های مختلف این کمپ بازدید کردیم. روز سوم  به دیدار و گفت و گوهای رسمی و دیپلماتیک پرداختیم و تفاهمنامه‌ای امضاء شد. یک سخنرانی هم  در جمع رهبران جوان روسیه انجام دادم.

وی افزود: روز چهارم با قطار به مسکو برگشتیم  و به سن پطرزبورگ رفتیم . در این شهر دو دیدار با سازمان جوانان سن پطرزبورگ و شهردار پیش‌بینی شده بود. فردای آن روز به مسکو برگشتیم. من برای کاری به تهران مراجعت کردم  اما هیات ایرانی هفت روز در روسیه بودند.

رستمی در ادامه گفت: می‌توانستیم فقط تفاهمنامه را در شهر ولادیمیر امضاء کنیم و برگردیم، اما این کار فاقد ارزش بود چون در حوزه جوانان باید از نوع و نحوه فعالیت‌های کشورهای مختلف آگاه شویم. به عنوان نمونه نوع فعالیت در حوزه جوان در سن پطرزبورگ و مسکو با هم تفاوت داشت. در سن پطرزبورگ شهرداری زمینه مشارکت جوانان را فراهم کرده بود اما در مسکو دولت به حوزه جوانان کمی‌پرداخت. در شهر ولادیمیر نیز کمپ جوانان برپا بود.

وی با بیان اینکه ۷ میلیون دلار برای دوماه در کمپ جوانان ولادیمیر پیش‌بینی شده بود،اظهارکرد: هر هفته دو هزار جوان که در یک حوزه خاص تخصص داشتند در این کمپ دور هم جمع می‌شدند. قبل از آن به بخش‌های مختلف دولت روسیه و بخش خصوصی اعلام شده بود که قرار است دو هزارجوان متخصص در یک حوزه  تخصصی دور هم جمع شوند و مشکلاتی که موفق به پیدا کردن راه‌حلی برای آن نشده‌اند را اعلام کنند تا جوانان راه‌حل‌های خود را ارائه دهند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان  در ادامه اظهارکرد: این جوانان  در کمپ ولادیمیر گروه‌هایی را تشکیل داده بودند و مسایل به آنان ارائه می‌شد. بر اساس نوع راه‌حل‌های ارائه شده شایسته دریافت پاداش، دریافت پاداش و خرید راه‌حل ودریافت پاداش، خرید راه‌حل و دعوت به کار شناخته می‌شدند. در مجموع یک میلیون دلار پاداش داده شد از سوی دیگر رهبران جوان روسیه به گونه‌ای آموزش می‌بینند که مقامات ارشد مملکتی در سال‌های آینده شوند.

رستمی در پایان تاکید کرد: اگر ماهانه یک گروه برای آشنایی با تجربه‌های کشورهای دیگر در حوزه جوانان به خارج از ایران سفر کند،کم است چون  لازم است تجربه‌های بین‌المللی را ببینیم؛ با  افکار بسته نمی‌توان کاری برای جوانان انجام داد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس