تاریخ انتشار: ۲۲ شهر ۱۳۹۴

این منبع آگاه از شدت عصبانیت سرهنگ قاسمی فرمانده نیروی انتظامی در این شهر پس از وقوع حادثه خبر داد. افزود: بخش عمده نگهبانان و کسانی که به نوعی در این قصور شریک بودند،تنبیه شدند اما این همه ماجرا نیست!

شهرها در صدر اسلام از امنیت کافی و لازم برخوردار بودند و به این مسئله خیلی اهمیت داده می شد. وجود احادیث و روایات زیاد از انبیا و اولیا و همچنین آیه های متعدد در قران کریم گواه بر این امر می باشد؛ به طوری که حضرت ابراهیم (ع) قبل از همه چیز برای شهر مکه از خدا طلب امنیت می نماید.

به گزارش “گذارخبر”  حضرت علی (ع) یکی از ویژگی های دین مبین اسلام را امنیت می شمارد و تامین آن را یکی از اهداف ذاتی حکومت اسلامی می داند . در آن زمان نه تنها شهر، دارای امنیت بود بلکه در داخل شهر نیز در برخی اوقات نقاطی را به عنوان نقاط امن اعلام می داشتند.

در زمان فتح مکه حضرت رسول (ص) خانه خدا ، مساجد و … را به عنوان محل های امن اعلام کرده بودند و از مردم خواسته بودند که در خانه هایشان بمانند و یا به جای های اعلام شده پناه ببرند.

امنیت اجتماعی دارای اهمیت و نقش بسیار حساسی در ابعاد مختلف زندگی انسان است و نیاز به امنیت هم از قدیمی ترین و عمیق ترین نیازهای انسانهاست به طوری که انسانها در هیچ برهه ای از زمان برای تأمین امنیت بی تفاوت نبوده اند و چه بسا جامعه هزینه های زیادی را برای تأمین امنیت و آرامش تحمل نماید.

از آنجایی که امنیت یک نعمت بی بدیل بوده و در همه ابعاد فردی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، قضائی و غیره از نیازهای اصلی فرد و جامعه بوده و ایجاد گسترش آن نیز وظیفه آحاد ملت، حکومت ها و دولتهاست فلذا هیچ مکتب یا نظام حقوقی نمی تواند خود را نسبت به موضوع امنیت بی تفاوت قلمداد نماید زیرا امنیت گذشته از اینکه فی نفسه یکی از ضروری ترین نیازهای بشر است بلکه عامل مهمی برای رشد و توسعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، علمی و اقتصادی است.

اسلام نیز به عنوان یک نظام حقوقی جامع و مترقی که پاسخگوی نیازهای فردی و اجتماعی افراد در همه زمانها و مکانها می باشد از این قاعده مستثنی نبوده است و با ملاحظه متون دینی، احکام و مقررات اسلامی ملاحظه می شود که اهمیت امنیت در همه عرصه ها و راه حل های تحقق بخشیدن به امنیت اجتماعی بیش از سایر نظامهای حقوقی در دین اسلام مورد مداقه قرار گرفته است.

به گزارش تابناک گیلان، پلیس، واژه نام آشنا و بعضا جذاب برای شغل آینده کودکان است که نه تنها در کشور ما بلکه در اقصی نقاط جهان می تواند برای اعضاء یک جامعه دلگرم کننده و برای متخلفین و برهم زنندگان نظم و امنیت جامعه نگران کننده باشد.

اما این احساسات در کشورهای مختلف با توجه به عملکرد پلیس متفاوت است آن هم با ملاک و معیارهای متفاوت که این امر در کشورمان با توجه به اینکه قوانین آن بر اساس دستورات اسلام مقرر شده است، از ویژگی های جذاب تری برخوردار است.

از این رو با توجه به قوانین اسلامی در یک جامعه طبیعی است که انتظارها هم از مجریان قانون که نزدیک ترین آن به مردم پلیس است، بیشتر می شود.چرا که مردم در هر اختلاف و یا درگیری و تشنج و سرقت، در اولین اقدام برای حل این مشکل به پلیس با شماره ۱۱۰ مراجعه می کنند.

روز گذشته خبرنگار تابناک در لاهیجان از یک حادثه عجیب و قابل تامل در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی لاهیجان خبردار شد.

سرقت وسیله نقلیه یکی از کادری های ستاد فرماندهی لاهیجان از درون ستاد!

یک منبع آگاه طی گفت‌وگویی با خبرنگار تابناک در لاهیجان اظهار کرد: وسیله نقلیه یکی از کادری های نیروی انتظامی در ستاد فرماندهی در روز روشن و در ساعت اداری به سرقت رفت!

این منبع آگاه از شدت عصبانیت سرهنگ قاسمی فرمانده نیروی انتظامی در این شهر پس از وقوع حادثه خبر داد. افزود: بخش عمده نگهبانان و کسانی که به نوعی در این قصور شریک بودند،تنبیه شدند اما این همه ماجرا نیست!

به گزارش تابناک گیلان،مادر سارق که اتفاقا فرزند وی سرباز همین ستاد فرماندهی بود گزارش سرقت فرزندش را می دهد و قائله به نوعی تمام می شود.

اما نکته اینجاست که چگونه می شود در ساعت اداری و بین این همه رفت و آمد و کادر نیروی انتظامی،از درون خود مجموعه به این آسانی سرقت شود و هیچ کس متوجه آن نشود که گویی نه وسیله بوده و نه وسیله ای رفته است!

و از همه مهم تر آن است که آیا مردم می توانند به حافظان امنیت شهری اعتماد کنند که حتی قادر به تامین امنیت خود نیستند!؟

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس