تاریخ انتشار: ۱۹ بهم ۱۳۹۴
حق شناس:

راهبردی که مشخصا دنبال می شود، این است که شاید ما نتوانیم مجلس اصلاح طلبان را پیگیری کنیم اما قطعا دست از رسیدن به یک مجلس اصلح طلب نخواهیم کشید.

به گزارش “گذارنیوز”  محمدجواد حق شناس قائم مقام حزب اعتماد ملی در گفت وگو با آنا، در مورد وضع رقابت در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قطعا مطلوب نیست؛ به خصوص با توجه به اینکه رد صلاحیت های گسترده ای شکل گرفته است و متأسفانه چهره های شاخص اصلاح طلبان امکان حضور در فضای انتخابات را پیدا نکردند.

وی افزود: اما با تمهیداتی که اندیشیده شده است و پیگیری هایی که انجام می شود، انتظار می رود که شورای محترم نگهبان زمینه یک انتخابات رقابتی را فراهم کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: راهبرد اصلاح طلبان همیشه حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات بوده است و در انتخابات پیش رو نیز همین راهبرد وجود دارد و تغییری نخواهد کرد.

حق شناس گفت: اصلاح طلبان تلاش دارند که اگر چهره های درجه یک و دو هم نتواسنتند در انتخابات حضور یابند، نهایتا سعی می کنند که فضای مشارکت را با چهره های ناشناخته دنبال کنند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی درباره اینکه برخلاف دوره های قبل سخنی از تحریم انتخابات مطرح نمی شود، اظهار کرد: هیچ وقت، جریان های شناخته شده، شاخص و پای بند به اصلاحات صحبت از تحریم انتخابات نکرده اند و الان هم تحریم انتخابات هیچ گاه مطرح نشده است.

وی افزود: مشی اصلاح طلبی هیچ گاه قهر از صندوق نیست. در سیاست های رسمی اصلاح طلبان به راهبرد مشارکت حداکثری توجه شده و این همان راهبری است که مورد توجه حضرت امام و مقام معظم رهبری است.

حق شناس با بیان اینکه دولت امروز دولت اصلاح طلبان نیست اما اصلاح طلبانه رفتار می کند، گفت: شاید نتوانیم مجلس اصلاح طلبان را شکل دهیم اما قطعا می توانیم مجلسی را که رفتار اصلاح طلبی داشته باشد، محقق کنیم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس