تاریخ انتشار: ۲۵ اسف ۱۳۹۳

حسینعلی امیری گفت: در رابطه با حادثه شیراز تاکنون کسی بازداشت نشده است. به گزارش گذارنیوز حسینعلی امیری،سخنگوی وزارت کشور در نشست خبری در پاسخ به پرسشی درباره آخرین اقدامات عملی وزارت کشور در خصوص برگزاری انتخابات افزود : جدول انتخابات مربوط به قوانین و دستورالعمل هایی است که باید بر اساس آن مشخص شود […]

حسینعلی امیری گفت: در رابطه با حادثه شیراز تاکنون کسی بازداشت نشده است.

امیری

به گزارش گذارنیوز حسینعلی امیری،سخنگوی وزارت کشور در نشست خبری در پاسخ به پرسشی درباره آخرین اقدامات عملی وزارت کشور در خصوص برگزاری انتخابات افزود : جدول انتخابات مربوط به قوانین و دستورالعمل هایی است که باید بر اساس آن مشخص شود چه کسانی ، چگونه و در چه زمانی برای کاندیداتوری باید از سمت کنونی خود استعفا دهند.
وی گفت : در طول سال ۹۴ بنا بر مقتضیاتی که ایجاد خواهد شد ،درباره جدول انتخابات و اینکه چه کسانی و چه وقت باید استعفا دهند اطلاع رسانی خواهد شد .
امیری همچنین گفت : جلسات مشترکی برای همکاری های لازم با کارشناسان شورای نگهبان و اداره کل انتخابات این شورا در حال برگزاری است .
قائم مقام وزیر کشور همچنین با اشاره به برگزاری همزمان انتخابات مجلس شورای اسلامی با انتخابات مجلس خبرگان اظهار داشت : نمایندگان مجلس خبرگان رهبری بر اساس استان تعیین می شوند؛ از انتخابات قبلی تاکنون استان البرز نیز به عنوان استانی مستقل باید نماینده مستقل داشته باشد .
وی گفت : از آنجا که قوانین مربوط به تعداد نمایندگان خبرگان رهبری و نحوه انتخابات مجلس خبرگان به موجب اصل ۱۰۸ قانون اساسی به عهده مجلس خبرگان است ، پیشنهادهایی درباره تعداد نمایندگان خبرگان به ویژه استقلال استان البرز از استان تهران به رئیس این مجلس ارائه کرده ایم.
امیری از پیشنهاد افزایش ۱۱ نفری نمایندگان مجلس خبرگان رهبری نسبت به شمار کنونی نمایندگان این مجلس خبرداد و افزود : اگر مجلس خبرگان پیشنهاد وزارت کشور را بپذیرد علاوه بر استان البرز در چند استان دیگر نیز شاهد انتخابات مجلس خبرگان خواهیم بود .
وی با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری انتخابات آینده در وزارت کشور گفت : در خصوص نحوه فعالیت احزاب در این انتخابات ، معاون سیاسی وزیر کشور برای فعالیت خانه احزاب و تحرکات احزاب در انتخابات جلساتی با آنان برگزار کرده است .
امیری اضافه کرد : احزاب باید به عنوان حزب در انتخابات آینده فعالیت انتخاباتی داشته باشند نه به عنوان فعالیت فصلی که گاهی فعال می شوند و گاهی نیز اثری از آنان نیست .
حسینعلی امیری درباره حادثه شیراز نیز گفت:تقریبا ۲۰ دقیقه فیلم از این حادثه وجود دارد و تقریبا چهره‌ها در آن مشخص است.
وی با بیان اینکه در رابطه با این موضوع تاکنون کسی بازداشت نشده است، گفت:جناب آقای لاریجانی رئیس مجلس روز گذشته گفتند که رئیس قوه قضاییه نیز دستور پیگیری این موضوع را داده است و ما هم از مسئولین قضایی استان فارس می‌خواهیم به این موضوع رسیدگی کنند.
امیری در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که چرا نسبت به اتفاق مشابهی مانند حادثه شیراز که در کرمان برای یک جانباز اتفاق افتاده،‌ حساسیتی نشان داده نشده است، گفت: برای ما همه شهروندان محترم هستند. رفتارهای ساختارشکنانه مذموم و ناپسند است. ما نباید برای رسانه‌های بیگانه خوراک درست کنیم و آب به آسیاب دشمن بریزیم. اگر در کرمان هم چنین اتفاقی افتاده مذموم است.
وی ادامه داد:در رابطه با آنچه که در شیراز اتفاق افتاد من باز هم لازم می‌دانم که عمیقاً تأسف خود را اعلام کنم.جناب آقای مطهری از نمایندگان بسیار خوب مجلس و فرزند شهید مطهری هستند. قبل از این‌که ایشان سخنرانی کنند و ما نمی‌دانیم محتوای صحبت‌های ایشان چیست این‌طور با او برخورد می‌شود و این کار نادرستی بود.
سخنگوی وزارت کشور اظهار کرد: پس از وقوع این حادثه وزیر محترم کشور که در وین بودند از همانجا دستور پیگیری موضوع را دادند. آقای رئیس جمهور نیز به وزیر محترم کشور دستور دادند فوراً قضیه بررسی شود و با آنهایی که دشمن را شاد کردند، ‌آمرین و مباشرین برخورد شود و جهت اجرای عدالت به قوه قضائیه سپرده شوند. رئیس جمهور همچنین دستور دادند مسئولین دولتی که احیاناً قصور و تقصیری در این زمینه داشتند تحت تعقیب قانونی قرار گیرند.
امیری ادامه داد: در جهت دستور ریاست محترم جمهور، وزیر محترم کشور کمیته‌ای به مسئولیت آقای ذوالفقاری معاون امنیتی وزارت کشور و همچنین مشاور رئیس دفتر جانشین فرماندهی معظم کل قوا در نیروی انتظامی و رئیس بازرسی و مدیریت عملکرد وزارت کشور تشکیل دادند و این گروه صبح امروز عازم شیراز شدند. البته گروه‌های کارشناسی روزهای قبل به شیراز اعزام شده بودند. ولی این هیأت عالی‌رتبه صبح امروز به شیراز رفتند تا گزارش دقیق را با شناسایی دقیق آمرین و مباشرین اعلام کنند. لذا باید منتظر اعلام نتیجه از سوی این هیأت باشیم.
خبرنگاری با اشاره به صحبت‌های استاندار فارس مبنی بر شناسایی و دستگیری عاملان حادثه شیراز پرسید آیا سخنان استاندار فارس در این باره تکذیب می‌شود؟ امیری در این باره گفت: نمی‌دانم، استاندار فارس چه گزارشی داشته است اما آقای ذوالفقاری صبح امروز اعلام کردند که حدود ۲۰ دقیقه فیلم از این حادثه گرفته شده و در آن تقریباً‌ چهره‌ها مشخص هستند.
وی با بیان این‌که تاکنون کسی در این رابطه بازداشت نشده است، ادامه داد: با توجه به تأکید رئیس قوه قضائیه مبنی بر پیگیری این حادثه خواهش ما از مسئولین قضایی استان فارس این است که عنایت ویژه‌ای در رسیدگی سریع به این موضوع داشته باشند.
امیری گفت: در رابطه با تعداد عوامل وقوع این حادثه از ۵۰ تا ۲۰۰ نفر ذکر شده و اعداد متفاوتی در این‌باره بیان شده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس