تاریخ انتشار: ۱۷ مرد ۱۳۹۴
حاشيه هاي مراسم روز خبرنگار در تالار وحدت؛

ظهر امروز روز خبرنگار در تالار وحدت حاشیه های جالبی داشت.

به گزارش گذارنیوز ساعت ۹ صبح امروز تالار وحدت حال و هوایی دیگر داشت.خبرنگاران در روز خودشان از سراسر کشور، مهمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بودند. این مراسم حاشیه های جالبی داشت.

* پس از پخش سرود ملی و تلاوت آیاتی از قرآن کریم  آمدن رضا رفیع ، طنز پرداز کشور نشان داد که وزارت ارشادی ها تصمیم دارند سر شوخی را با خبرنگاران باز کنند.

* پس از اینکه حسین انتظامی برای عرض خوش آمد به روی صحنه آمد کلیپی در مورد حرفه  خبرنگاری پخش شد.

* در این کلیپ خبرنگاری امن ترین!پر در آمد ترین! و در کل بهترین شغل روی کره زمین معرفی شد ولی جالب بود زمانی که از یکی از خبرنگاران پرسیدند اگر دخترت بخواهد خبرنگار شود به او چه توصیه ای می کنی او گفت به دخترم می گویم خبرنگار نشو!

* بعد از سخنرانی علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، نوبت به پرسش و پاسخ شد.

* خبرنگاران  از رسانه های مختلف با رفتن به روی صحنه سوالات خود را مطرح کردند و تشکیل انجمن صنفی خبرنگاران ، مشکل بیمه ، توقیف هفته نامه ۹ دی و برداشته شدن ممنوعیت خبرنگاران ممنون القلم از مهمترین  مسایلی بود که بیان شد.

* در پایان این بخش خبرنگاران شهرستانی معترض بودند که وقت کمی به آنها اختصاص داده شده است و هر کدام با صدای بلند و بدون گرفتن وقت از سر جای خود بلند شدند و سوالات خود را مطرح کردند.

* در همین بین یک فرد که خود را مسوول یک نشریه کودک می دانست به روی صحنه آمد و با بیانی طنز  مراکز نشریات کودک را شبیه بقالی ها دانست و از وزیر ارشاد خواست که به نشریات کودکان اهمیت بیشتری بدهد.
رضا رفیع خطاب به او گفت: لطفا پس از پایان مراسم برای من صدای کرکره  مغازه را دو باره در بیاور و کل حاضرین سالن از این حرف خندیدند.

* پس از پخش چند موزیک تصویر به مناسبت روز خبرنگار، ظریف وزیر امور خارجه وارد سالن شد و همه ایستاده او را تشویق کردند.

* ظریف پس از حضور پشت تریبون گفت:در حادثه ای که چندین سال پیش  اتفاق افتاد یک خبرنگار و چند دیپلمات شهید شدند .ببینید شما چقدر زرنگ هستید که این روز را به نام خود ثبت کردید.
وی گفت:دستاوردی که مذاکرات برای من داشت این بود که مجبور شدم دندان هایم را بکشم.
وی  افزود :هدف ما از مذاکرات این بود که آمریکا بداند باید با زبان تکریم با ایرانی ها صحبت کند و هیچ گاه نباید یک ایرانی را تهدید کرد.
پس از این جمله حاضرین برای ظریف کف زدند.

* قبل از شروع صحبت های وزیر امور خارجه  شخصی قصد بهم زدن جلسه را داشت که  مسوولان وی را به بیرون از سالن هدایت کردند.

* قبل از حضور ظریف در محل سخنرانی، پیرمردی که بنری از بارگاه امام حسین (ع) در دست داشت، می‌خواست با ظریف صحبت کند که ظریف از جای خود بلند شد و آن پیرمرد را در بغل گرفت و بوسید.

* ظریف همزمان با پخش کلیپی از خبرنگاران در سالن محل برگزاری مراسم حضور یافت و پس از پایان کلیپ، رضا رفیعی مجری برنامه قند پهلو اشعار طنزی در خصوص توافق وین و ظریف قرائت کرد و پس از آن هم کلیپ دیگری از دور آخر مذاکرات هسته‌ای در وین و نظرات خبرنگاران درباره ظریف برای حاضران به نمایش درآمد.

* مجری برنامه از ظریف خواست زمانی که در پشت میکروفون قرار می‌گیرد به این پرسش پاسخ دهد که قشنگ‌ترین لحظه‌ای که از ته دل خندید چه زمانی بود؟ و ظریف زمانی که پشت تریبون قرار گرفت با بیان اینکه بعد از مذاکرات دندان‌های من گرفتاری پیدا کرده، گفت: با لبخند کمتر کنار شما هستیم و از این بابت عذرخواهی می‌کنم. البته بیشترین چیزی که من و همکارانم را به وجد می‌آورد، دیدن خوشحالی مردم است. اینکه روی لبانشان خنده و در دلهایشان امید و در قلب‌هایشان نگاه به آینده بهتر باشد.

* وزیر خارجه در ابتدای جلسه نیز روز خبرنگار را به همه خبرنگاران تبریک گفت و در عین حال یادآور شد: خبرنگاران از دیپلمات‌ها زرنگ‌ترند چرا که توانستند این روز (سالگرد شهادت شهید صارمی و دیپلمات‌های شهید ایران در مزار شریف) را به نام خودشان کنند. البته این روز مبارکشان باشد.

* ظریف اصحاب رسانه را یکی از ارکان مهم مردمسالاری در کشور خواند.

* ظریف اشاره‌ای هم به جنتی کرد و گفت: فکر می‌کردیم اگر آقای جنتی وزیر ارشاد نباشد، وزیر خارجه خوبی است. ایشان از سفرای بسیار باسابقه هستند. اگر من این کار (وزارت خارجه) را نداشته باشم، هیچ شغل دیگری ندارم و تنها می‌توانم در دانشگاه تدریس کنم، ولی آقای جنتی هم می‌توانند وزیر ارشاد باشند، هم وزیر کشور و هم در حوزه درس بدهند.

* وزیر خارجه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای هم گفت: مذاکرات دشواری را با هم پشت سر گذاشتیم و در داخل سالن مذاکره روزهای سختی را داشتیم.

* ظریف گفت: خبرنگارانی که ما را در مذاکرات همراهی می‌کردند روزهای سخت‌تری را نسبت به ما گذراندند چرا که ما می‌دانستیم چه خبر است ولی آنها نمی‌دانستند و منتظر بودند کسی به میانشان برود و راست و دروغ، آنها را در جریان قضایا قرار دهد.

* وزیر خارجه از خبرنگارانی که در این مدت تلاش کردند تا مردم در جریان تحولات مذاکرات قرار گیرند، سپاسگزاری کرد.

* اظهارات ظریف در تشریح روند مذاکرات و اینکه «ایرانی را نمی‌توان تهدید کرد» با تشویق حاضران روبرو شد.

* ظریف در بخشی از سخنانش خطاب به منتقدان داخلی گفت: چرا گروهی تلاش دارند مردم ما را ضعیف نشان دهند؟ آیا این انقلابی بودن است؟

* وزیر خارجه با بیان اینکه مردم ایران حاضر بودند برای اهدافشان مقاومت کنند و این ایستادگی پیام قدرت جمهوری اسلامی است، گفت: دوستان برای اهداف سیاسی این پیام قدرت و اقتدار نظام و ملت را خرد نکنند.

* وزیر امور خارجه در مراسم امروز ،خبرنگاران را زرنگ تر از دیپلمات ها دانست.

* حسن ختام این برنامه هم عکس سلفی مجری برنامه با ظریف بود.

* فرهاد آییش بازیگر سینما و تلویزیون از  هنرمندان حاضر در این مراسم بود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس