تاریخ انتشار: ۱۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد بشر طی ۲۵ سال گذشته یک دهم حیات وحش باقی مانده روی زمین را از بین برده‌است. به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده‌است: در ۲۵ سال اخیر یک دهم حیات وحش باقیمانده روی زمین به دلیل فعالیت‌های بشر از بین رفته که اگر این روند ادامه پیدا کند […]

[ad_1]

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد بشر طی ۲۵ سال گذشته یک دهم حیات وحش باقی مانده روی زمین را از بین برده‌است.

به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده‌است: در ۲۵ سال اخیر یک دهم حیات وحش باقیمانده روی زمین به دلیل فعالیت‌های بشر از بین رفته که اگر این روند ادامه پیدا کند در طول یک قرن هیچ مقداری از آن باقی نمی‌ماند.

محققان دریافتند منطقه پهناوری به وسعت بیش از سه میلیون کیلومتر مربع از سال ۱۹۹۳ تاکنون بر اثر فعالیت‌های انسان از بین رفته که رقم بسیار بزرگی است و این روند هشداردهنده مستلزم اقدامات فوری بین المللی برای مقابله با آن است.

فعالیت معادن، قطع غیرقانونی درختان، از بین بردن جنگل‌ها به منظور ایجاد زمین‌های کشاورزی و عملیات‌های مرتبط با اکتشاف نفت و گاز به تخریب وسیع محیط زیست طبیعی که زیستگاه گونه‌های در معرض خطر است، کمک کرده‌است.

به گفته کارشناسان، از دست رفتن مداوم حیات وحش یک معضل حائز اهمیت در سطح جهان است که پیامدهای جبران ناپذیری برای بشر و طبیعت به همراه دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه ایندیپندنت، بررسی محققان همچنین نشان می‌دهد تنها در مجموع ۳۰ میلیون کیلومتر مربع از حیات وحش باقی مانده‌است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس