تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۴
امیر عبداللهیان خبر داد:

معاون‌عربی آفریقایی وزارت امورخارجه از ارسال گزارش رسمی از حمله موشکی عربستان به سفارت ایران در صنعا به سازمان‌ملل خبر داد.

به گزارش “گذارخبر”  حسین امیر عبداللهیان در حاشیه چهلم غضنفر رکن آبادی در جمع خبرنگاران گفت: در جریان حمله‌هوایی عربستان‌سعودی به صنعا راکتی به سفارت ما اصابت کرده که یکی از نگهبان‌های ما به شدت مجروح شده که ما این موضوع را در دستور کار قرار داده‌ایم و تا ساعاتی دیگر قرار است طی یک گزارش رسمی به سازمان‌ملل آن‌ها را در جریان جزییات این موضوع بگذاریم.

وی تاکید کرد: ما این موضوع را از طرق حقوقی و بین المللی پیگیری خواهیم کرد. عربستان سعودی در امنیت دیپلمات‌های ایرانی و حفظ امنیت سفارت ما در صنعا مسئول است که حتما باید مورد توجه قرار دهد.

امیر عبداللهیان ادامه داد: متاسفیم عربستان سعودی یک اقدام سهوی را که تعداد اندکی در مقابل سفارت این کشور در ایران انجام داده‌اند تبدیل به یک جنجال سیاسی کرده و متاسفانه نسبت به حمله به منطقه‌ای که سفارت ما در آن قرار دارد و باعث شده یکی از نگهبانان ما مجروح شود مقامات عربستان کوچکترین اعتنایی ندارند که البته ما پیگیری های بین المللی را در این موضوع ادامه خواهیم داد.

وی همچنین درباره لغو سفر حج به عربستان یادآور شد: طبق تصویب هیات دولت حج عمره انجام نمی‌شود اما درباره حج تمتع علما باید نظر بدهند.

معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه در پایان در واکنش به ادعای بحرین مبنی بر دستگیری یک گروه تروریستی در این کشور و عضویت چند ایرانی در آن تصریح کرد: بحرینی‌ها فقط فرافکنی می‌کنند، ارتباطی میان این سناریوی ساختگی بحرین و جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس