تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر آموزش و پرورش با اعلام وضعیت مناسب مناطق آموزشی سراسر کشور همزمان با آغاز سال تحصیلی گفت: از دو هفته پیش بازرسانی برای ارزیابی میدانی به سراسر کشور اعزام شدند. به گزارش ایسنا، مرسم افتتاح مدرسه برکت با ۱۳۰۰ کلاس درس در سراسر کشور هدیه مقام معظم رهبری به دانش آموزان مناطق محروم […]

[ad_1]

وزیر آموزش و پرورش با اعلام وضعیت مناسب مناطق آموزشی سراسر کشور همزمان با آغاز سال تحصیلی گفت: از دو هفته پیش بازرسانی برای ارزیابی میدانی به سراسر کشور اعزام شدند.

به گزارش ایسنا، مرسم افتتاح مدرسه برکت با ۱۳۰۰ کلاس درس در سراسر کشور هدیه مقام معظم رهبری به دانش آموزان مناطق محروم کشور امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش و رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مدرسه برکت واقع در شهرک پرندک برگزار شد.

علی اصغر فانی در مراسم افتتاحیه ۲۰۰ مدرسه برکت با یاد ۳۶ هزار شهید دانش آموز و حدود ۵۰۰۰ شهید فرهنگی اظهار کرد: روحیه ایثار در دانش آموزان باید تقویت شود. آموزش و پرورش مهمترین نظام در هر کشوری است زیرا زیرساخت منابع انسانی هر کشور در مدارس شکل می‌گیرد. دانش آموزان در آینده به عنوان کارگزاران، مدیران و دست اندرکاران اداره کشور خواهند بود. امروز مدارس با بیش از ۱۳٫۵ میلیون دانش آموز بزرگترین و بالاترین سرمایه است. این جمله که امروز آموزش کشور آیینه تمام نمای کشور است، جمله مهمی است و به تعبیر مقام معظم رهبری هر گونه هزینه‌ای در آموزش و پرورش سرمایه گذاری است این در حالیست که قریب به ۹۵۰ هزار آموزگار و فرهنگی امر تعلیم و تربیت نونهالان کشور را عهده دار هستند.

وی در ادامه گفت: برای بازگشایی مدارس بیش از ۷٫۵ ماه در سراسر کشور برنامه‌ریزی شد تا مدارس آمادگی پذیرایی دانش آموزان را داشته باشند. دیروز بعدازظهر نیز با تمام استان‌ها تماس و از آنها گزارش گرفتم که وضعیت مناسبی گزارش دادند. همچنین از دو هفته پیش بازرسانی برای ارزیابی میدانی به سراسر کشور اعزام شدند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در سه سال اخیر بیش از ۴۷۰۰ متر مربع مدرسه تحویل شده که از این میزان حدود ۳۰ درصد توسط مردم و خیرین تحویل آموزش و پرورش شده است اظهار کرد: این حجم کار ارزشمند است اما همچنان با کمبود فضای آموزشی روبرو هستیم. یک سوم فضای آموزشی ایمن و استاندارد نیست.

فانی ضمن ابراز امیدواری از اینکه تا آخر برنامه ششم توسعه بتوانیم فضای غیر استاندارد را به استاندارد تبدیل کنیم افزود: توسعه مشارکت در آموزش و پرورش از سیاست‌های جدی آموز ش و پرورش است. امکانات فراوانی را از سایر دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی به آموزش و پرورش هدایت کردیم. در راس این نهادها ستاد اجرایی فرمان امام و مشخصا بنیاد برکت است که تا پایان سال ۹۴، ۵۸۵ مدرسه به آموزش و پرورش تحویل داده شد و امروز شاهد افتتاح همزمان ۲۰۰ پروژه با ۱۲۵۷ کلاس درس توسط حضرت آیت الله محمدی گلپایگانی ریاست دفتر مقام معظم رهبری بودیم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس