تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] احمدی نژاد در جریان دیدار با مرلین میلر در شهریور ۹۱ در نیویورک به او یک دیوان شعر ” عمر خیام” هدیه داده بود. “مرلین . ال . میلر” کارگردان و فیلمنامه نویس و نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۲، اخیرا  به ایران سفر کرده است.به گزارش عصر ایران این آمریکایی ۶۰ […]

[ad_1]

احمدی نژاد در جریان دیدار با مرلین میلر در شهریور ۹۱ در نیویورک به او یک دیوان شعر ” عمر خیام” هدیه داده بود.

“مرلین . ال . میلر” کارگردان و فیلمنامه نویس و نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۲، اخیرا  به ایران سفر کرده است.به گزارش عصر ایران این آمریکایی ۶۰ ساله در مصاحبه با ” رونالد . ال . ری” در وب سایت “آمریکن فری پرس” نتایج مشاهدات خود از سفر اخیر خود به ایران را ارایه کرده است. او به تاریخ سفر  خود اشاره نکرده است.

به نوشته وب سایت آمریکن فری پرس “میلر” در جریان سفر به ایران با شخصیت های برجسته ایرانی که اشاره ای به آنها نشده دیدار کرده و این گونه دومین ماموریت صلح خود در ایران را با “حسن نیت” به انجام رسانده است.

گفتنی است “مرلین میلر” در جریان انتخابات سال ۲۰۱۲ از طرف حزب سوم ” عقاب آمریکایی” نامزد شد و توانست در مجموع سه ایالت نیوجرسی، تنسی و کلرادو ، ۲۳۰۷ رای به دست آورد.

او در جریان آخرین سفر محمود احمدی نژاد به شهر نیویورک برای شرکت در شصت و هفتمین مجمع عمومی ملل متحد ( در شهریور ۱۳۹۱) به مدت ۲۰ دقیقه با رییس جمهور وقت ایران دیدار و گفت و گو کرد. او در آن زمان یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود که کمتر از دو ماه دیگر می بایست با باراک اوباما و میت رامنی مبارزه می کرد.

در جریان آن دیدار ۲۰ دقیقه ای احمدی نژاد یک کتاب دیوان اشعار عمر خیام را به او هدیه داد.

حالا مرلین میلر در سفری به ایران آمده است . او در گفت و گو با وب سایت “آمریکن فری پرس” از تسلط رسانه های صهیونیستی بر آمریکا می گوید و تاکید می کند باید این تسلط بر عرصه رسانه ها از طریق برقراری ارتباط مستقیم بین آمریکایی ها و ایرانی ها شکسته شود.

او با اشاره به فضای انتخاباتی در ایران می گوید ، مردم ایران از نتایج اقتصادی اجرای برجام ناامید شده اند و انتظارات آنها برآورده نشده است. او همچنین مدعی است بسیاری از مردم حسن روحانی رییس جمهوری را یک شخصیت نزدیک و متمایل به غرب می دانند، در حالی که پس از اجرای برجام قدرت های غربی با عدم تمایل به حضور اقتصادی در ایران ، روحانی را تنها گذاشته اند و در طی این مدت کشورهایی چون چین و روسیه از فضای باز شده پس از لغو تحریم ها بهره برده اند.

او مدعی است مردم ایران از وعده های روحانی سرخورده شده و از تاثیرات اقتصادی اجرای برجام که دولت روحانی وعده آن را داده بود ، ناامید شده اند.

در چنین فضایی به گفته این سیاستمدار و فیلمساز آمریکایی ضد صهیونیست، محمود احمدی نژاد خود را آماده بازگشت به فضای سیاسی کرده است.

با وجودی که در روزهای گذشته خبرهای بسیاری از بسته شدن روزنه حضور دوباره احمدی نژاد در فصای سیاسی و احتمال حضور او در انتخابات آتی ریاست جمهوری به گوش می رسد، اما مرلین میلر به آمریکن فری پرس گفته است: “احمدی نژاد خود را مهیای بازگشت به عرصه انتخابات ریاست جمهوری و فضای سیاسی کرده است . او یک پوپولیست ملی گرا است که بیش از آنکه به پشتوانه های قدرت در داخل حاکمیت متکی باشد، به حمایت توده های مردمی وابسته است.”

به گفته میلر در حال حاضر در داخل آمریکا پیروزی سیاسی دونالد ترامپ در انتظار بوده و در ایران نیز فضا به سمت تشدید ملی گرایی آماده می شود.

مرلین میلر انتقادات زیادی از رویکرد دولت آمریکا نسبت به ایران و سیاست واشنگتن نسبت به تهران مطرح کرده است. از نظر او فضای رسانه ای در آمریکا و سیاست های واشنگتن در دهه های گذشته در قبال تهران به نحو ملموسی تحت تاثیر فضا سازی های لابی های صهیونیستی قرار داشته و دارد.

بر همین اساس به نظر می رسد او به طور تلویحی از نامزدی دونالد ترامپ در انتخابات آتی آمریکا پشتیبانی می کند. وب سایت آمریکن فری پرس او را “سفیر احتمالی دولت آتی ترامپ در ایران ” در صورت پیروزی این نامزد جنجالی در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا خوانده است؛ با این فرض تقریبا بسیار بعید که در این صورت محمود احمدی نژاد نیز در مرداد ماه ۱۳۹۶ ساختمان پاستور را به محمود احمدی نژاد تحویل دهد!

[ad_2]

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس