تاریخ انتشار: ۱۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] بازار فرابورس ایران معاملات هفته گذشته را با دادوستد یک هزار و ۱۷۷ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۶ هزار و ۶۷۸ میلیارد ریال پشت سر گذاشت. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از فرابورس ایران، در هفته منتهی به ۱۲ شهریورماه و در روز چهارشنبه آیفکس نیز به عدد ۸۰۹ واحد رسید که […]

[ad_1]

بازار فرابورس ایران معاملات هفته گذشته را با دادوستد یک هزار و ۱۷۷ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۶ هزار و ۶۷۸ میلیارد ریال پشت سر گذاشت.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از فرابورس ایران، در هفته منتهی به ۱۲ شهریورماه و در روز چهارشنبه آیفکس نیز به عدد ۸۰۹ واحد رسید که در مقایسه با آخرین روز معاملاتی هفته ماقبل از رشد ۱۰٫۷ واحدی معادل ۱٫۳ درصد حکایت داشت. همسو با رشد آیفکس، ارزش بازار فرابورس، رقم۹۴۰ هزار و ۵۵۱ میلیارد ریال را در کارنامه خود به ثبت رساند که نسبت به روز انتهایی هفته ماقبل با رشد یک هزار و ۳۵۰ میلیارد ریالی همراه بود.

بررسی دادوستدهای صورت گرفته در بازارهای فرابورس نیز حاکی از آن است، بازارهای اول، دوم و ابزارهای نوین مالی با رشد حجم و ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبه‌رو شدند در حالی که نسبت به هفته ماقبل افت برخی از این متغیرها را تجربه کردند.

به این ترتیب در بازار اول ۴۹۸ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۶۰ میلیارد ریال معامله شد که به‌ترتیب با رشد ۱۴۰ و ۷۲ درصدی حجم و ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه سال قبل روبه‌رو بود، اما در مقایسه با هفته ماقبل افت ۴ و ۰٫۲ درصدی را ثبت کرد.

در بازار دوم نیز در حالی ۳۷۸ میلیون سهم مورد معامله قرار گرفت که ارزش آن بالغ بر یک هزار و ۹۵۴ میلیارد ریال بود و این ارقام از افت ۱۱ درصدی حجم و رشد ۳۵ درصدی ارزش معاملات نسبت به هفته منتهی به ۵ شهریورماه حکایت داشت؛ اگرچه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با افزایش ۲۳ و ۶۳ درصدی حجم و ارزش دادوستدها همراه شد.

در همین حال هفته گذشته در بازار بدهی فرابورس ایران ۳ میلیون ورقه به ارزش ۲ هزار و ۵۱۴ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت. ضمن آنکه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز به تعداد ۲۸ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۳۱۱ میلیارد ریال دادوستد شدند و در نهایت اوراق تسهیلات مسکن هم خرید و فروش کمتر از ۰٫۵ میلیون ورقه به ارزش ۲۷۵ میلیارد ریال را تجربه کردند.

از سوی دیگر در صنایع فرابورسی نیز گروه شیمیایی‌ها معاملات ۸۲۷ میلیارد ریال سهام را شاهد بود که با سهم ۳۶ درصدی از ارزش کل معاملات خرد بازار سهام، بالاتر از سایر گروه‌ها قرار گرفت. پس از آن گروه‌های فلزات اساسی و پالایشی‌ها نیز به ترتیب با سهم ۱۲ و ۸ درصدی در مرتبه‌های بعدی ایستادند.

در مجموع هفته گذشته ارزش معاملات خرد بازار سهام فرابورس ایران به رقم ۲ هزار و ۳۰۱ میلیارد ریال رسید که در میان ده گروه نخست که بیشترین ارزش معاملات سهام را تجربه کردند، نام صنایعی همچون بانک‌ها، حمل و نقل و محصولات کاغذی به چشم می‌خورد.

۴۰۱/۶۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس