تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نقل و انتقال ۲۳۲ میلیون و ۷۹۰ هزار ورقه بهادار در بازارهای فرابورس ایران ماحصل معاملات امروز این رکن بازار سرمایه است. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از فرابورس ایران؛ در معاملات امروز سه‌شنبه ۲۳ شهریورماه معامله‌گران شاهد جابه‌جایی بیش از ۲۳۲ میلیون ورقه بهادار در ۲۰ هزار و ۹۹۴ دفعه در بازارهای فرابورس […]

[ad_1]

نقل و انتقال ۲۳۲ میلیون و ۷۹۰ هزار ورقه بهادار در بازارهای فرابورس ایران ماحصل معاملات امروز این رکن بازار سرمایه است.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از فرابورس ایران؛ در معاملات امروز سه‌شنبه ۲۳ شهریورماه معامله‌گران شاهد جابه‌جایی بیش از ۲۳۲ میلیون ورقه بهادار در ۲۰ هزار و ۹۹۴ دفعه در بازارهای فرابورس بودند که ارزش آن بالغ بر یکهزار و ۲۷ میلیارد ریال بود.

نماد معاملاتی شرکت شهرسازی و باغسازی باغمیشه امروز بیشترین حجم و ارزش معاملات سهام را در میان بازارهای اول، دوم و پایه با دادوستد بیش از ۴۱ میلیون سهم به ارزش ۸۲ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال به خود اختصاص داد و در این سه بازار در مجموع ۱۵۷ میلیون سهم به ارزش ۳۹۰ میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفت.

در عین حال در بازار مبادلات سهام فرابورس در حالی نمادهای “قشیر”، “سدبیر”، “زنگان” و “بالاس” با بیشترین رشد قیمتی روبه‌رو شدند که نمادهای “شتوکا”، “شراز”، “هرمز” و “حسینا” بالاترین افت قیمت را تجربه کردند. همچنین نماد شرکت‌های آتیه داده‌پرداز، دامداری تلیسه نمونه و مدیریت انرژی امید تابان هور نیز جزو نمادهای پرببینده معاملات امروز در این بازار قرار گرفتند.

در جریان معاملات روز جاری البته شاهد توقف یک نماد در بازار سهام نیز بودیم. نماد معاملاتی شرکت بیمه سامان (بساما۱)، امروز پس از پایان معاملات برای برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده صاحبان سهام در تاریخ ۲۵ شهریورماه متوقف شد.

از سوی دیگر شاخص کل فرابورس نیز افت ۱۰٫۲ واحدی را در جریان بازار تجربه کرد و با عقبگرد به یک کانال پایین‌تر، در نزدیکی ارتفاع ۷۹۷ واحدی ایستاد. دو نماد “مارون” و “هرمز” بیشترین تاثیر منفی را بر آیفکس تا سقف حداکثر ۵٫۷۶ واحد گذاشتند، در مقابل اما نمادهای “ارفع”، “وکوثر” و “اتکام” اندکی تاثیر مثبت بر شاخص داشته و از ریزش بیشتر آن جلوگیری کردند.

امروز ارزش معاملات بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس نیز به نزدیکی رقم ۴۶۹ میلیارد ریال رسید که با دادوستد ۴۷۴ هزار و ۷۹۶ ورقه بهادار در ۴۸۶ دفعه مبادلاتی حاصل شد.

در این بازار اوراق رهنی بانک مسکن، بالاترین حجم و ارزش معاملات اوراق با درآمد ثابت را به خود اختصاص داد به‌طوری که ۳۰۰ هزار و ۵۰ ورقه به ارزش ۳۰۰ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال در نماد “رهن۹۷۰۴” مورد معامله قرار گرفت.

در این بازار نمادهای معاملاتی اوراق مشارکت شهرداری شیراز (مراز۱۱) پس از پرداخت سود علی الحساب سه ماهه اوراق و نماد معاملاتی اوراق صکوک اجاره شرکت واسط مالی اردیبهشت یکم در نماد صایتل۱ پس از پرداخت اجاره بهای ماهانه اوراق بازگشایی شدند.

در سمت مقابل اما نمادهای معاملاتی اوراق مشارکت شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، اوراق مشارکت شرکت لیزینگ رایان سایپا، اوراق اجاره دولت جمهوری اسلامی ایران، اوراق مشارکت شهرداری دزفول، شهرداری شیراز و شهرداری مشهد در پایان معاملات امروز متوقف شدند.

۶۰۲/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس