تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] معاملات روز پایانی امرداد ماه بازارهای فرابورس در حالی به اتمام رسید که ارزش آن به یک هزار و ۴۴۷ میلیارد ریال رسید. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از فرابورس ایران، فعالیت بازار فرابورس در روز یکشنبه با خرید و فروش ۴۸۱ میلیون و ۷۶۰ هزار ورقه بهادار در ۲۲ هزار و ۲۲۳ […]

[ad_1]

فرابورس

معاملات روز پایانی امرداد ماه بازارهای فرابورس در حالی به اتمام رسید که ارزش آن به یک هزار و ۴۴۷ میلیارد ریال رسید.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از فرابورس ایران، فعالیت بازار فرابورس در روز یکشنبه با خرید و فروش ۴۸۱ میلیون و ۷۶۰ هزار ورقه بهادار در ۲۲ هزار و ۲۲۳ نوبت به ارزش یک هزار و ۴۴۷ میلیارد و ۶۱۰ میلیون ریال خاتمه یافت.

دامداری تلیسه به همراه آتیه داده‌پرداز و روان فن‌آور بیشترین افزایش قیمت سهم را داشت؛در حالی که سهام شرکت‌های عمران و توسعه شاهد، فن‌آوا و بیمه سامان با بالاترین کاهش قیمت روبرو شدند.

این گزارش حاکی است، بیشترین حجم و ارزش معاملات امروز با خرید و فروش ۴۷ میلیون سهم در اختیار پالایش نفت تهران بود که ارزش آن معادل ۱۶۳ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال شد.

همچنین، آیفکس با رشد ۵ واحدی به عدد ۸۰۵ واحد رسید و نمادهای پالایش نفت تهران و برق دماوند بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص گذاشتند.

طبق این گزارش، قیمت اوراق تسهیلات مسکن در روز جاری در برخی نمادها کاهش یافت و در محدوده ۹۷۰ تا ۱۰۲ هزار تومان معامله شد و نماد آبان‌ماه ۹۳، بیشترین افت قیمت را ثبت کرد.

در بازار اول ۲۵۷ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۵۴۴ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال داد و ستد شد و بیشترین حجم و ارزش معاملات در نماد تابان هور اتفاق افتاد. همین طور، ۱۱۴ میلیون اوراق بهادار در بازار دوم به ارزش ۳۸۶ میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال خرید و فروش شد.

علاوه بر این، صندوق سرمایه‌گذاری آرمان آتی کوثر با معامله ۷۸۰ هزار سهم بالاترین حجم معاملات صندوق‌های قابل معامله را به خود اختصاص داد.

در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز بیشترین حجم و ارزش معاملات متعلق به اسناد خزانه اسلامی در نماد “اخزا۵” به ارزشی بیش از ۲۷ میلیارد ریال بود و در حدود ۱۰۰ میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی در تمامی نمادهای “اخزا” مبادله شد.

۶۰۱/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس