تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۴
اردوغان:

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با رد کردن احتمال عذرخواهی از روسیه گفت: هر کسی حریم هوای ترکیه را نقض کرده است، باید عذرخواهی کند.

به گزارش”گذارخبر” ، رئیس جمهور ترکیه امروز در کنفرانس شهرداران در آنکارا، گفت به حمایت خود از گروههای میانه رو سوری و ترکمن ها در جنگ علیه نظام بشار اسد ادامه خواهیم داد.

وی افزود: اظهارات مطرح شده درباره لغو پروژه ها پس از سرنگون شدن جت جنگنده روسیه «‌ احساسی » است و برای سیاستمداران قابل قبول نیست.

اردوغان تصریح کرد: عملیات اخیر، روسیه را هدف قرار نمی دهد بلکه هدف از آن محافظت از حریم هوایی ما است. به هواپیمای روسیه که وارد حریم هوایی ما شده بود بیش از ده بار هشدار دادیم اما پاسخ نداد.

وی افزود هواپیماهای روسیه قبل از حادثه اخیر، بارها حریم هوایی ما را نقض کرده بودند. از این پس اگر نقض حریم هوایی ما تکرار شود با آن با همان قاطعیت برخورد خواهیم کرد.

اردوغان گفت: هدف حملات نظامی در حمایت از نظام سوریه تخلیه شمال لاذقیه برای رسیدن به اهداف سیاسی است. کسانی که ادعا می کنند ما از گروه دولت اسلامی (گروه تکفیری صهیونیستی داعش) نفت می خریم باید دلیل و مدرک ارائه کنند. وی ادعا کرد این بشار اسد است که از دولت اسلامی برای حمایت از این گروه تروریستی نفت می خرد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس