تاریخ انتشار: ۰۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] اگر غرب واقعا بر این باور است که از دموکراسی دفاع می‌کند باید با ما رفتارهای کنایه آمیز نداشته باشد. ما از طریق وزارت خارجه کشورمان تمام ویدئوها را به سراسر جهان ارسال خواهیم کرد. رجب طیب اردوغان در نخستین حضورش در پارلمان ترکیه که در جریان کودتای نافرجام هدف حمله قرار گرفته بود، […]

[ad_1]

اگر غرب واقعا بر این باور است که از دموکراسی دفاع می‌کند باید با ما رفتارهای کنایه آمیز نداشته باشد. ما از طریق وزارت خارجه کشورمان تمام ویدئوها را به سراسر جهان ارسال خواهیم کرد.

رجب طیب اردوغان در نخستین حضورش در پارلمان ترکیه که در جریان کودتای نافرجام هدف حمله قرار گرفته بود، از مردم خواست در خیابان‌ها بمانند.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه هابرترک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه پس از بازدید از نقاط آسیب دیده در پارلمان بر اثر انفجار چندین بمب در جریان کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه، با اشاره به پنسلوانیا گفت: به لطف خدا آنها نتوانستند به اهداف مورد نظر خود دست یابند.

وی در ادامه در پیام مجدد به مردم کشورش گفت: تا اطلاع ثانوی میدان‌ها و خیابان‌های کشور را ترک نکنید. تصمیم نهایی در این باره را به همراه ملتمان اتخاذ خواهیم کرد اما در این باره اندکی صبر لازم است. باید این “ویروس” رخنه کرده را به طور کلی از بدن کشور خارج کنیم. زیرا ممکن است در آینده باز رشد کرده و در کل بدن پخش شود.

اردوغان در ادامه افزود: اگر غرب واقعا بر این باور است که از دموکراسی دفاع می‌کند باید با ما رفتارهای کنایه آمیز نداشته باشد. ما از طریق وزارت خارجه کشورمان تمام ویدئوها را به سراسر جهان ارسال خواهیم کرد. امیدواریم به دولتی که با رای مردم به قدرت رسیده و رئیس جمهوری که با رای ملت بر سر کار آمده است دیگر “دیکتاتور” نگویند.

وی با اشاره به اجرای هرچه سریعتر عدالت علیه کودتاچیان تاکید کرد: عدالت اجرا شده با تاخیر، دیگر عدالت محسوب نمی‌شود.

اردوغان با اشاره به اظهارات برخی مبنی بر سقوط اقتصاد ترکیه در طول اجرای وضعیت فوق العاده گفت: اگر موسسات مالی خواهان خدمت رسانی به این کشور و ملت هستند، سودهای خود را کاهش دهند. کمی درآمدشان را کاهش دهند. در این میان برخی با اعلام وضعیت فوق العاده قیمت اجناس خود را افزایش دادند، خطاب به آنها می‌گویم، اگر چنین اقدامی انجام شود مردم به مقابله با آنها خواهند پرداخت.

همچنین وی پس از دیدار با اسماعیل قهرمان، رئیس پارلمان ترکیه در میان خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره هاکان فیدان، وزیر اطلاعات کشور گفت: فعلا این موضوع را مطرح نکنید.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس