تاریخ انتشار: ۰۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] گر ترکیه دوباره مجازات اعدام را برقرار کند، مذاکرات پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا «فورا»متوقف می شود «زیرا کشوری که در قوانین قضایی خود مجازات اعدام دارد در اتحادیه اروپای جایی نخواهد داشت.» رئیس حزب عدالت توسعه گفت که مردم ترکیه خواهان برقراری مجازات اعدام برای کودتاچیان هستند. به گزارش  واحد مرکزی خبر […]

[ad_1]

گر ترکیه دوباره مجازات اعدام را برقرار کند، مذاکرات پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا «فورا»متوقف می شود «زیرا کشوری که در قوانین قضایی خود مجازات اعدام دارد در اتحادیه اروپای جایی نخواهد داشت.»

رئیس حزب عدالت توسعه گفت که مردم ترکیه خواهان برقراری مجازات اعدام برای کودتاچیان هستند.

به گزارش  واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری رویترز، رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه به شبکه تلویزیونی ای ار دی آلمان گفت مردم ترکیه خواهان برقراری مجازات اعدام هستند و باید به این خواسته آنها گوش داد.

وی افزود:«امروز ملت چه می گویند؟ آنها خواهان برقراری مجازات اعدام هستند و ما، به عنوان دولت، باید به آنچه مردم می گویند گوش دهیم. ما نمی توانیم بگوییم نه ما به این موضوع علاقه نداریم.»

ژان کلود یونکر رییس کمیسیون اروپا روز دوشنبه در گفتگو با شبکه فرانس دو اعلام کرده بود اگر ترکیه دوباره مجازات اعدام را برقرار کند، مذاکرات پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا «فورا»متوقف می شود «زیرا کشوری که در قوانین قضایی خود مجازات اعدام دارد در اتحادیه اروپای جایی نخواهد داشت.»

ترکیه در سال ۲۰۰۴ در چارچوب مذاکرات در مورد نامزدی برای پیوستن به اتحادیه اروپا، مجازات اعدام را لغو کرد. اما در خواست ها برای برقراری مجدد آن طی روزهای بعد از کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه شدت گرفته است.

اردوغان پس از این کودتای نافرجام در جمع هواداران خود خطاب به کسانی که در جمعیت فریاد «مجازات اعدام» سر داده بودند، اعلام کرد این موضوع می تواند در پارلمان ترکیه بررسی شود.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس