تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس‌جمهوری ترکیه در حاشیه نشست گروه ۲۰ در چین تاکید کرد که نباید تمایزی میان “تروریست‌های خوب” و “تروریست‌های بد” قائل شد. به گزارش ایسکانیوز، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در حاشیه نشست گروه ۲۰ در شهر هانگژوی چین با باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار کرد. اردوغان گفت، تمام […]

[ad_1]

تغییر موضع اردوغان در پرونده سوریه مجانی نیستاردوغان در مسکو پاسخ دلخواه را نگرفتآیا سفر اردوغان به اختلاف آنکارا و مسکو بر سر سوریه پایان می‌دهد؟نگرانی تل‌‌آویو از توافق احتمالی پوتین و اردوغان بر سر آینده سوریه

رئیس‌جمهوری ترکیه در حاشیه نشست گروه ۲۰ در چین تاکید کرد که نباید تمایزی میان “تروریست‌های خوب” و “تروریست‌های بد” قائل شد.

به گزارش ایسکانیوز، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در حاشیه نشست گروه ۲۰ در شهر هانگژوی چین با باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار کرد. اردوغان گفت، تمام اشکال تروریسم بد است. آمریکا و ترکیه باید رویکرد مشترکی را در قبال تروریسم اتخاذ کنند.

به گزارش ایسنا ترکیه و آمریکا بر سر نقش نیروهای کرد در مبارزه علیه داعش در سوریه اختلاف نظر دارند. کردهای سوری تحت حمایت آمریکا یکی از اثرگذارترین نیروها علیه داعش محسوب می‌شوند اما ترکیه نگران است که آنها به دنبال تشکیل یک منطقه خودمختار در امتداد مرزهای ترکیه باشند.

در همین حال رئیس‌جمهوری آمریکا به اردوغان اطمینان خاطر داد که واشنگتن برای اطمینان از محاکمه عاملان کودتای ناکام ۱۵ ژوئیه ترکیه همکاری خواهد کرد.

این اولین دیدار اوباما به رهبر ترکیه از زمان کودتای مذکور بود.

اوباما همچنین تلاش نافرجام برای سرنگونی دولت ترکیه را محکوم کرد.

رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین گفت، اتمام کار امن کردن مرز ترکیه با سوریه “حیاتی” است. ترکیه نباید به تنهایی بار بحران آوارگان سوری را به دوش بکشد.

۳۰۴۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس