تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۴
براساس نظرسنجی انجام شده در آلمان

بر اساس نظرسنجی انجام شده در آلمان، آنگلا مرکل صدر اعظم این کشور، باراک اوباما و رجب طیب اردوغان به ترتیب روسای رئیس جمهور آمریکا و ترکیه دروغگو ترین سیاستمداران جهان و از سوی دیگر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و حسن روحانی رئیس جمهور ایران صادق ترین و راستگو ترین سیاستمداران جهان هستند.

به گزارش “گذارخبر” و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک پایگاه اینترنتی مردمی در آلمان همزمان با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۵ نظرسنجی‌ای را ترتیب داد تا مردم اعلام کنند با توجه به حوادثی که طی امسال رخ داده است چه کسی را مورد اعتماد می دانند.

در این نظرسنجی با عنوان « چه کسی دروغگوی سال است » فقط مردم آلمان نبودند که شرکت کردند بلکه مردم از حدود ۴۰ کشور مختلف در آن شرکت کردند.

۳۹ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی مرکل را دروغگوی سال نامیدند ، ۲۱ درصد گفتند اوباما دروغگوی سال است و ۱۸ درصد نیز اردوغان را دروغگوی امسال نامیدند.

در این نظرسنجی همچنین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و پترو پوروشنکو رئیس جمهور اوکراین به ترتیب با هشت و هفت درصد رای پس از مرکل ، اوباما و اردوغان به عنوان دروغگوی سال شناخته شدند.

در این نظرسنجی همچنین آلمانی ها به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، الکسیس سیپراس نخست وزیر یونان و حسن روحانی رئیس جمهور ایران به عنوان سیاستمدارانی صادق و راستگو رای دادند.

در این نظرسنجی بشار اسد رئیس جمهور سوریه تنها یک دهم درصد و فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه نیز تنها ۷۷ صدم درصد رای آوردند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس