تاریخ انتشار: ۲۷ ارد ۱۳۹۵

– معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: گفت: میزان ارجاع بیماران به خارج از این استان برای دریافت خدمات درمانی در مقایسه با قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت به میزان ۲۳/۵ درصد کاهش یافته است.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
پرویز یزدان پناه روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ارجاع بیماران برای دریافت خدمات درمانی در کهگیلویه و بویراحمد که تا قبل از طرح نظام سلامت ۳۰ بیمار به ازای هر یک هزار نفر بود اکنون به شش و نیم در یک هزار نفر کاهش یافته است.
وی تقویت زیرساخت های درمانی، اجرای طرح هتلینگ بیمارستان ها و افزایش تعداد پزشکان متخصص را عوامل اصلی کاهش ارجاع به استان های همجوار ذکر کرد.
یزدان پناه با یادآوری کاهش ارجاع به استان های دیگر در پایین آوردن هزینه تمام شده درمان و رفاه حال بیمار و اطرافیان آنها تصریح کرد: این امر خدمتی ماندگار به مردم این خطه است.
وی با اشاره به کمبود زیرساخت های درمان بیماری های قلبی و عروقی در این استان به عنوان یکی از دلایل مراجعه به استان های دیگر ابراز امیدواری کرد: با بهره برداری از بخش جراحی قلب و عروق در نیمه امسال میزان ارجاع بیماران ۳۰ درصد کمتر از اکنون خواهد شد.
وی افزوده شدن ۱۰۰ پزشک متخصص و ۱۲۵ پرستار را از دستاوردهای نظام سلامت در این استان دانست.
یزدان پناه افزود: از زمان اجرای طرح تحول نظام سلامت تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار ویزیت رایگان در کلینیک های متخصصان کهگیلویه و بویراحمد انجام شده است.
وی از انجام ۱۵ هزار زایمان طبیعی در بیمارستان های این استان خبر داد و افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت شاخص زایمان های با جراحی سزارین از ۴۶درصد به ۳۹ درصد کاهش یافته است.
وی بیان کرد: در این مدت بیش از ۱۶۰ هزاربستری در سطح بیمارستان ها و کلینیک های دولتی انجام شده است.
یزدان پناه بیان کرد: هم اکنون پزشکان متخصص در هشت رشته به صورت مقیم مستقر هستند.
وی بیان کرد:مدت زمان استاندارد ترخیص بیماران که تا قبل از طرح نظام سلامت ۵۰درصد بود اکنون به ۸۵درصد رسیده است.
در ارزیابی که ابتدای سال ۹۳ از سوی وزارت بهداشت و علوم پزشکی انجام شد دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد جزو شش دانشگاه برتر کشور در زمینه اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت شناخته شد.
در هفت شاخص ارزیابی شده این طرح این دانشگاه در پنج شاخص بهتر از میانگین کشوری بود.
کهگیلویه و بویراحمد با حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب غربی ایران قرار دارد.
۸۱۴۳/۶۱۶۲

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس