تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس مجمع نمایندگان تهران، تأکید کرد: آنچه امروز برای کشور و جامعه ضرورت دارد ارتقاء کرامت، منزلت و توجه به معیشت و مطالبات معلمان است. به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف با حضور در دبیرستان شهید کدخدایی و شرکت در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید طی سخنانی اظهار کرد: آموزش و پرورش با چالش‌های زیادی […]

[ad_1]

رئیس مجمع نمایندگان تهران، تأکید کرد: آنچه امروز برای کشور و جامعه ضرورت دارد ارتقاء کرامت، منزلت و توجه به معیشت و مطالبات معلمان است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف با حضور در دبیرستان شهید کدخدایی و شرکت در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید طی سخنانی اظهار کرد: آموزش و پرورش با چالش‌های زیادی روبرو است اما محدودیت‌های کشور مجال پاسخ به خواسته‌های مشروع فرهنگیان را نداده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم با تلاش دولتمردان و همکاری مجلس گام‌های بهتری در راستای مطالبات فرهنگیان و ارتقاء جایگاه و منزلت معلمان برداریم و به جایی برسیم که تنها دغدغه معلم تعلیم و تربیت باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سند چشم‌انداز بیست ‌ساله کشور، اظهار کرد: در افق ۱۴۰۴ باید جایگاه اول منطقه در زمینه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، علمی و… را داشته باشیم. اکنون در نیمه راه هستیم و کمتر از ۱۰ سال دیگر باید به این هدف که یک میثاق است برسیم.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نقش نوجوانان و جوانان در عرصه انقلاب، دفاع مقدس، سازندگی، توسعه علم و فناوری، گفت: این نقش باید در دهه چهارم انقلاب با شتاب و انگیزه بیشتری طی شود و طی شدن این راه در گرو نقش شما جوانان و نوجوانان است.

وی افزود: تحقق شعارهای انقلاب در وهله اول در گرو مسائل فرهنگی است و همچنین توسعه علم و فناوری، سرمایه اصلی نظام و کشور جوانان تحصیلکرده و با انگیزه هستند.

عارف خطاب به دانش‌آموزان، اظهار کرد: تلاش کنید با حفظ امید و نشاط و مسئولیت‌پذیری بالا گام‌های محکم‌تری را نسبت به جوانان گذشته برداریم، جوانان ما نشان دادند در هر زمینه‌ای که اراده کنند می‌توانند.

وی ادامه داد: شاخص‌های علم و فناوری گویای این است که در وضعیت خوبی قرار داریم. اگر می‌خواهیم پیشرفت و تعالی کشور را داشته باشیم و الگویی برای اسلام و جهان ارائه کنیم این کار با محوریت شما نوجوانان و جوانان است که باید با ایجاد امید و نشاط راه را طی کنید.

رئیس مجمع نمایندگان تهران در بخش دیگری از سخنان خود به دانش‌آموزان توصیه کرد که خوب درس بخوانند و افزود: دغدغه خانواده‌ها و معلمان و مربیان شما تأمین امکانات لازم برای تحصیل شما است و باید قدرشناس آنها باشید، آینده کشور در گرو خوب درس خواندن امروز شماست.

وی در پایان اظهار کرد: باید از اوقات فراغت خود بهینه استفاده کنید و ارتقاء فرهنگی کشور و جامعه را رقم بزنید؛ زیرا انقلاب ما فرهنگی است و آینده کشور به دست شما خواهد بود و ما نیاز به متخصصین متعهد داریم.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از پدر شهید امیرحسین صمدیار و همچنین همسر شهید مدافع حرم سردار داریوش درستی تقدیر به عمل آمد.

فرمانده انتظامی منطقه ۱۱، شهردار منطقه ۱۱ و مدیر آموزش و پرورش منطقه نیز در این مراسم حضور داشتند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس