تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۴

آمار بالا و تعجب برانگیز تجاوز و آزار و اذیت جنسی علیه زنان در ارتش انگلیس انتقادات شدیدی نسبت به وزارت دفاع این کشور به دنبال داشته است.

به گزارش “گذارخبر”  بیش از ۲۴۰ پرونده در مورد تجاوز و آزار و اذیت جنسی نظامیان زن انگلیسی در طول ۵ سال گذشته در جریان بوده است.

به نوشته دیلی استار، آمار نشان می‌دهد ۶۰ پرونده تجاوز جنسی و ۱۸۰ پرونده آزار و اذیت جنسی علیه زنان نظامی انگلیسی در جریان بوده است.

پلیس ارتش انگلستان از دستگیری ۲۴ مرد نظامی به دلیل ارتکاب جرایم جنسی علیه زنان ارتشی، دستگیر شدند.

در یکی از موارد، یکی از سربازان به اتهام تجاوز و آسیب جسمی به ۱۰ سال زندان محکوم شد.

«آنی ماری المنت» یک زن نظامی انگلیسی، سال گذشته بعد از آنکه مورد تجاوز قرار گرفت، خودکشی کرد که همین مساله به انتقادات شدیدی علیه وزارت دفاع انگلیس منجر شد.

مادر وی گفت بعد از آنکه دخترش مورد تجاوز جنسی قرار گرفت، به شدت تحت فشار و تمسخر، همچنین سوءاستفاده در محیط کار قرار گرفت که وی را عمیقا به نابودی کشید.

جرایم جنسی در میان نیروهای نظامی انگلیسی اکنون به معظل بزرگی بدل شده است و بحث برای مقابله با این مساله در سطوح بالای وزارت دفاع انگلیس در جریان است.

این آمار در حالی منتشر شد که یکشنبه صبح (امروز) «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان اعلام کرد مایل است تا سال آینده میلادی، زنان نظامی را در همه عرصه‌های ارتش انگلستان در کنار مردان ببیند. کامرون در دستوری به وزارت دفاع گفته بود آموزش‌های رزمی لازم به زنان ارتشی داده شود تا آنان در کنار مردان در میدان‌های نبرد حاضر شوند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس